in , ,

10 Adet Yüksek Çözünürlüklü Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

İçerik üreterek para kazanabileceğiniz Dijital Dünya’da içeriklerinize ekleyebileceğiniz yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok fotoğraf sitelerini sizin için derledik. 

İçeriklerinizle alakalı olarak ilgili fotoğraflarını kullanmanız hem etkileşimli hem de çekici bir içerik üretmenizi sağlayacaktır. Ancak kullandığınız bu fotoğraflar telif haklarının sıkıntı yapmaması içeriklerinizin geleceği için önemli. Bu işe yeni başlayanlar için de farklı ve yeni fotoğraflar bulmak zor olabilir. Bu yüzden bu yazımızda 20 adet siteyi sizin için sıraladık:

StockSnap.io

yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflar pexels

Güncel fotoğraflar ekleyen ve kolay kullanımlı bir arayüze sahip StockSnap’te çok nadir bir şekilde sponsorlu resimlere denk geliyorsunuz. Resimler yüksek kaliteli ve telif hakkı konusunda da sıkıntı yaratmayacak resimler.

Pexels

yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflar pexels

Her fotoğraf birden fazla etiket ile etiketlendiğinden fotoğrafları bulmanız ve benzer fotoğraflara ulaşmanız daha kolay oluyor. Tüm fotoğraflar da Creative Commons Zero (CC0) ile lisanslanmış durumda.

Unsplash

Yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflar unsplash

Unsplash de en çok ve en geniş seçenekte yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok fotoğraf dağıtan en iyi kaynaklardan. Tüm fotoğrafları Unsplash lisansı ile yayınlıyorlar.

Burst

Yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok fotoğraf

Burst, girişimciler için ücretsiz fotoğraflar sunan ve sunduğu fotoğrafların çoğunda CC0 lisansını, CC0 lisansı olmayanlarda da shopify lisansını kullanıyor. Shopify, Burst sitesinin yatırımcısı.

Pixabay

Pixabay, yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok fotoğraf haricinde vektörler ve illustrasyonlar da sunuyor. Tüm fotoğraflar CC0 lisansı ile yayınlanıyor.

FoodiesFeed

Yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok fotoğraflar FoodiesFeed

FoodiesFeed, yüksek çözünürlüklü yiyecek fotoğraflarını ücretsiz bir şekilde sunar. Özellikle yemek blogu sitesi olanlar için de mükemmel bir araç.

Gratisography

Gratisography kişisel ve ticari projeleriniz için birçok resmi veritabanında bulunduruyor. Resimleri haftalık olarak ekliyor ve herhangi bir şekilde telif sorunu yaşamamanızı sağlıyor.

FreeStocks.org

FreeStocks’un yayınladığı fotoğraflar da CC0 lisanslı ile lisanslananan ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflar.

 

Picography

Dave Meier ve değerli fotoğrafçılar tarafından çekilmiş kaliteli yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok fotoğrafları CC0 lisansı ile yayınlıyor.

MMT Stock

MMT Stock ise, Jeffrey Betts tarafından sağlanan yüksek çözünürlüklü fotoğrafların bulunduğu bir site. Bilgisayar, çalışma alanları ya da çiçek, doğa alanında birçok fotoğrafı bulabilirsiniz. Tüm fotoğraflar da CC0 lisanslı ile lisanslı durumda.


Bu sitelerinde devamı gelecek. Takipte kalın!

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Gezerek para kazanmak

Göçebe İş Adamı Olmak Mı İstiyorsun? (Gezerek Para Kazanmak)