8topic yenilendi!
in ,

8topic Yenilendi, Artık Sen de Ekiptensin!

8topic’i açıldıktan çok kısa bir süre içerisinde çok fazla kişiye ulaştı ve biz de sizin isteklerinizi geri çeviremedik!

8topic’i tasarlarken önemsediğimiz ilk şeylerden birisi de sade renklerin ve tasarımın kullanılarak göze hitap etmesiydi. Bundan önceki arayüzümüzde bunu başardığımızı düşünüyoruz. Hem göz yormayan puntolar, fontlar hem de göz yormayan renkler kullanarak ilk önce göze hitap eden o siteyi tasarlamıştık. Ancak…

Ancak, o tasarımımızda sizin sürekli söylediğiniz gibi hem benzer yazılara ulaşmakta hem de site içerisinden efektif bir şekilde gezinmekte sıkıntılar yaşayabiliyorduk. O tasarıma sizlerin de yazı yazmasını entegre edemediğimiz için içerik üretiminde bazı aksaklıklar yaşıyorduk. En nihayetinde 8topic, genç profesyonellere ve üniversite öğrencilerine hitap ettiğinden dolayı yeni teknolojileri kolayca sitemize entegre etmek istiyoruz. Hal böyle olunca yol bizi bu arayüze sürükledi. 

8topic’te dileyen herkes yazısını paylaşabilecek

8topic’te en çok yapmak istediğimiz şeylerden birisi de genç profesyonellere ve üniversite öğrencilerine hitap etmek. Ve bundan herhangi bir çıkarımız yok. Sadece içerisinde bulunduğumuz ekosistemi daha iyi bir hale getirmek istiyoruz ve şimdiki ya da ilerideki bu ekosistem oyuncularının da daha kalifiye olmasını istiyoruz. Bundan dolayı paylaşırken öğrenmeyi ve öğrenirken de paylaşmayı destekliyoruz.

Kariyer basamaklarınızda yükselirken öğrendiklerinizi veya paylaşmak istediklerinizi sizin gibi olan 1000’lerce kişi ile paylaşın diye sizlerinde gönderilerinizi paylaşabileceğiniz arayüzümüzü yayına aldık. 

Bu arayüzümüzle beraber siteye kayıt olmanızı, sitede kayıtlı diğer kişilerle etkileşime girmenizi, arkadaş olmanızı vb. birçok sosyal özelliği de devreye aldık. Bu özellikleri deneyip bize geribildirimlerde bulunmanız için sabırsızlanıyoruz!

İlgili olarak: Neden Bir Blogunuzun Olması Gerekiyor?

İçerik çeşitleri

Siz de beklemeden içerik eklemek istiyorsanız sağ üstten “sen de ekle”ye tıklayın!

Kim olursanız olun; isterseniz üniversite öğrencilerine hitap etmek isteyen bir girişimci, isterseniz girişimcilere hitap etmek isteyen bir öğrenci ya da kamuoyu hakkında bilgi almak isteyen bir sosyal medya uzmanı ya da teknoloji ile ilgilenen herhangi bir kişi… Farketmiyor. Hikayenizi, fotoğraflarınızı, beğendiğiniğiz ya da tavsiye ettiğiniz şeylerin listesini ya da merak ettiğiniz bir konu hakkında diğer insanların düşündüğünü merak ettiğiniz bir anketi paylaşabilirsiniz. Yapmanız gereken kolaylaştırdığımız üye olma sisteminden kayıt olmak ve paylaşmaya başlamak. 

Sınırsız İçerik

Artık hem anasayfada hem yazıların ve anketlerin olduğu sayfalarda ne kadar çok aşağıya giderseniz o kadar çok yazı görebileceksiniz. Yani artık siteye sınırsız scrollama özelliği getirdik!

Daha fazla etkileşim

Artık yeni arayüzümüzle beraber sitemizin her yerinde sizin de ilginizi çekebilecek şeyler mevcut. Sağ tarafta bulunan e-posta üyeliği ile bizim haftalık bültenlerimize üye olabilirsiniz, onun altında bulunan instagram sayfamız ile bizimle daha yakından iletişime geçebilir ya da popüler yazılarımızı görebilirsiniz. Yine aynı şekilde sitenin en üstünde bulunan popüler ve yükselen araçlarımızla son 1 haftadaki ve son 24 saatteki en çok okunan yazılarımızı görebilirsiniz. 

Yeni Tasarım

Yeni arayüze geçerken güzel olan logomuzu daha modern ve minimalist bir hale getirmek istediğimiz için bir miktar değişiklik yapmak istedik. Haricen renkleri değiştirirken de yazıların daha ön planda olması gerektiğini düşünerek bazı değişiklikler yaptık. Renk paletini seçerken de mavi ve sarı renkleri seçtik. Zira sarı geçiciliğin ve dikkatin rengi; mavi de yeteneğin, bilimin ve bilincin göstergesi idi. 

Yeni instagram

Yeni tasarıma geçmemizle birlikte aldığımız diğer yenilikçi kararlardan birisi de Instagram sayfamızdaki gönderilere daha özenmekti. Eskiden sadece motive eden ve ilham veren sözler paylaştığımız Instagram sayfamızda artık ekosistem hakkında, kişisel gelişim hakkında ve sizlerle daha etkileşime geçebileceğimiz ürünler hakkında gönderiler paylaşacağız.

Sizden istediğimiz, yeni arayüzün ve içerik ekleme entegrasyonunun keyfini çıkarmanız ve gördüğünüz eksiklikleri/bozuklukları iletişim sayfasından bize bildirmeniz. Belirtmek isteriz ki bu arayüze yeni geçtik, test ettik ama kendimizi daha fazla tutamadık; sizinle paylaştık: Bazı aksaklıklar olabilir. 

İlgili olarak:Neden Bir Blogunuzun Olması Gerekiyor?

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

29 yaşındaki Demet Mutlu Üçok, İstanbul, Lozan ve Tokyo üçgenindeki baş döndüren profesyonel kariyerine aniden ara verip Harvard’da MBA yapmaya başladı. Bir yıl sonra eğitimini dondurup, 300 bin dolar sermayeyle Trendyol’u kurdu. Ve 16 ayda değeri 150 milyon dolar olan bir şirket yarattı.

Başarılı Türk Kadın Girişimciler

Milli Gurur Roketsan Guinness Rekorlar Kitabında