in ,

“Aile Vaktini” Çözmenizi Sağlamak İçin 4 Madde

Ailenizle kaliteli ve verimli zaman geçirmek hem aile hayatınızda hem de diğer sosyal ilişkilerinizde bağlarınızı kuvvetlendirir.

Bence hayatımızda “aile ile daha fazla zaman geçirme” alınması gereken kararlar arasında listenin başından yer almalıdır.

İşler yoğunlaştığında, yetişmediğimizde ya da uzadığında işimize daha çok yoğunlaşırız fakat ailemizi unuturuz. Bu durum bir noktada probleme dönüşecektir ve ilgisizlik zamanla huzursuzluğa neden olacaktır. Çalışmak, yaşadığımız çevrede ve zaman diliminde zorunlu bir iştir yaşamamızı ve hayatımızı sürdürmek için temel faaliyetlerdendir. Kimi zaman çok para kazanma hırsı ailemizi ihmal etmemizi sağlar.

İlgili olarak: Çalışmak İçin Gidilebilecek 5 Ülke Önerisi 

1) Ajandanızda gününüzü planlarken ailenizi de ajandanıza ekleyin ve zaman verin.

Yoğun bir tempoda çalışıyorsunuz, toplantılarınız, görüşmeleriniz ve uzayan işleriniz olabilir fakat bu sizin ailenizi ihmal edeceğiniz anlamına gelmez. Ailenize yer verin zaman verin ve mutlu olun ki kazandığınız paraya ve aile mutluluğunu hak etsin.

İlgili olarak: Girişimcilerin Kylie Jenner’dan Öğrenmesi Gerekenler 

2) “Aile vakti” kısmını iptal etmeyin.

Yaptığınız planlamada aile kısmı en kolay iptal edilebilir maddeler arasındadır. Fakat bunu yaparsanız kazandığınız paranın bir anlamı olmayacak çünkü huzurunuz bozulmuş olacak ve geriye kötü günler kalabilir buna dikkat edelim. Her programlamada aile zamanının yanına ek olarak bir aile fotoğrafınızı koyum ki bu sizi teşvik etsin.

İlgili olarak: LinkedIn Profilinizi Geliştirmenin ve Kaliteli Bağlantılara Sahip Olmanın 5 Yolu

3) Planı eşinizle paylaştığınızdan emin olun.

Bu program sizin için değil bütün aileniz içindir. Ve bu plandan herkesin haberi olması gerekir. Eş, çocuklara da bu bilgi ve hatırlatma yapılmalıdır. Toplanmanız, yemek sohbetleriniz, faaliyetleriniz sizin için önemlidir.

İlgili olarak: 8topic Yenilendi, Artık Sen de Ekiptensin! 

4)Aile vaktinizi kullanırken sosyal medyadan uzaklaşın.

Asıl dikkat edilmesi gereken konulardan biri de bu internet çağı. Eğer zamanımızı verimli kullanmak istiyorsak telefonları “uçak moduna” almamız gerekmektedir. Çünkü aile ortamı sıcak ve neşeli bir ortamdır. Telefonlarınızı, tabletlerini kapatınız. Aranmak, mail almak, mail yollamak sizin için problem olacaktır ve bu ortamı bozacaktır bunlara dikkat ederseniz aile zamanınızı iple çekeceksiniz ve gelmesi için can atacaksınız.

İlgili olarak:Neden Bir Blogunuzun Olması Gerekiyor?

Ne düşünüyorsun?

1 puan
Upvote Downvote

Hüseyin VEYSELOĞLU Yazdı!

kurucu ortak, içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

hondanın kurucusu kimdir

Olağandışı Engellere Rağmen Soichiro Honda’nın Hikayesi

saunanın faydaları ve zararları nedir

Saunanın Sizi Daha Sağlıklı ve Mutlu Eden Faydaları