ceoların hayatı
in ,

Başarılı CEO’ların Kimsenin Bilmediği Farklı Davranışları

Herkesin başarılarıyla ve servetiyle tanıdığı CEO’ların şimdiye kadar hiç duymadığınız o tuhaf ve farklı davranışlarını merak ediyorsanız okumaya devam edin!

Kötülemek istemiyoruz, kimse dört dörtlük değildir; en başarılı olanlarımız bile. Bu sitede de sürekli bunu söylüyoruz. İnsanlar farklılıklarının farkına varıp bunlara göre reaksiyon aldıkları zaman başarılı oluyorlar.

Biz de sizin için CEO’ların farklı ve tuhaf davranışlarını derledik.

İlgili olarak: İyi Kariyerlere Sahip CEO’ların İlk İşleri 


Tuhaf davranışlı CEO’ların Hayatları

1.Bill Gates

Bill Gates
Bill Gates

Bill Gates, toplantılarda ve ofisinde sandalyesinde düşündüğü zamanlarda sandalyesini ileri geri sallıyor. Hatta çevresindekilerin söylemesine göre de bazen kendisini o kadar çok kaptırıyor ki hızını arttırıyormuş. 


2.Elon Musk

elon musk, elon musk kimdir?
Elon Musk

Elon Musk, aynı anda birden fazla şirketin CEO’luğunu yapıyor ve gündemi o kadar yoğun ki biz de onun ne yaptığından sürekli haberdar olabiliyoruz. Elon Musk, bu kadar işi aynı anda yapabilmesi için çok fazla vakite ihtiyacı olduğunun farkında olacak ki uyumayı engelleyen 200 ilmekli bir çarşaf ile uyuyor.

İlgili olarak: Jack Ma, Elon Musk ve Bill Gates’in Kullandığı 5 Saat Kuralı


3.Mark Parker 

Beynin çalışmasındaki dengeyi önemseyen Mark Parker, sürekli olarak yanında bir defter taşıyor. Bu defteri taşımasındaki amaç ise, defteri ikiye bölerek bir tarafını çizimler yapmak için; diğer tarafını da fikirleri ve hesaplamaları için kullanmak.

İlgili olarak: Şirketler ve Kurucularının Şirket Kurulduğu Zamanki Yaşları


4.Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg, her yeni senede kendisine yeni bir hedef koyuyor. Bu şekilde kendini disipline ettiğini söylüyor. Her 1.6 km koşmak, sadece kendi öldürdüğü hayvanları yemek, Amerika’nın her eyaletinden insanlarla tanışmak gibi hedefleri yerine getirdi.


5.Steve Jobs

Apple’ın geri dönüşünün mimarı olan Steve Jobs, bazen haftalarca tek bir çeşit yiyecekle besleniyormuş. Bu yiyeceklerden en sevdiği ikili ise elma ve havuçmuş. Hatta bir ara bunu o kadar abartmış ki, çok fazla havuç yediği için renginin turuncuya çaldığı söylemişler. 

İlgili olarak: Trilyonluk Şirket Apple

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Hüseyin VEYSELOĞLU Yazdı!

kurucu ortak, içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Size İlham Verecek Benliğinizi Bulmanıza Yarayacak Alıntılar

konsantrasyon arttıran yiyecekler

Yetişmeyen Projeler ve Sınav Haftaları İçin: Konsantrasyon Arttıran Yiyecekler