in

Başarılı Girişimcilere Göre Başarı Nedir?

Hey işlerinde başarılı olmak ister misin? Zaten kim işinde başarısız olmak için yola çıkar ki? O zaman başarı nedir? 

İşlerinde başarılı olmak için bir sürü plan yaparak işe girenlerin hepsi; başarıyı hedefler. Peki bir iş için başarı ya da başarısızlık nedir?

Başarı nedir sorusuna cevap verebilecek kişiler belki de bunu başarabilen insanlardır diyerek sizin için başarılı insanların bu konuda söylediklerini birleştirdik:

1)Thomas J. Watson: Azimli olmaktır!

thomas j. watson fellowship
Thomas J. Watson

1914-1956 yılları arasında CEO olarak IBM’de çalışan Watson, IBM’i küresel bir şirket haline getirmedeki en önemli faktör. Sitedeki çoğu yazıda da değindiğimiz üzere, bir gecede gelen bir başarı diye bir şey yoktur. Başarıya düşünerek ve kritik adımlar atarak ulaşabilirsiniz.

Başarısızlıklar, esasında onlardan bir şeyler öğrendiğimizde bizi başarıya ulaştıran adımlardır.

Size başarı için bir formül vermemi ister misiniz? Oldukça basit: Gerçekten başarısızlık oranını ikiye katlayın. Başarının düşmanı olarak başarısızlığı düşünüyorsunuz. Ama hiç de değil. Başarısızlığı bırakabilrisiniz ya da bundan çok şey öğrenebilirsiniz, bu yüzden başarısızlığa devam edin ve hatalar yapın. Elinizden geleni yapın. Çünkü başarıyı nerede bulacağınızı bu şekilde hatırlayacaksınız. — Thomas J. Watson


2)Steve Jobs: Meraklı ve yaratıcı olun

Steve Jobs hayatı sözleri filmleri nereli kitabı
Steve Jobs

Steve Jobs, arkadaşları ile beraber kurduğu Apple için okulunu devam ettirememişti ve şirket hissedarları da Apple’ın kötü gidişi sonrasında Steve Jobs’ı şirketten kovmuştu. Bu süreç içerisinde NeXT’i kuran Jobs, Apple’ın NeXT’i almasıyla beraber tekrardan CEO’luk koltuğuna oturdu ve şimdiye kadar üretilen en ikonik ürünler olan iPad, iPhone ve iPod gibi ürünleri piyasaya sürerek şirketin en iyi şirketler arasında olmasını sağladı.

Konuyla alakalı olarak 2005 yılında Stanford’da bir konuşma yaptı.

“Onu görmedim, ama Apple’dan kovulmak belki de hayatımda başıma gelen en iyi şeydi. Başarılı olmanın ağırlığı, yeni başlayan olmanın hafifliğiyle yer değişti ve daha az şeyden emindim artı. Hayatımın en yaratıcı dönemlerinden birine girmemi sağladı ” —  Steve Jobs

Başarılarının büyük bölümünü iletişim kurmadaki kabiliyetlerine borçlu olan Steve Jobs’tan E-posta Yazma Rehberi‘ni okuyarak e-postalarda dikkat etmeniz gerekenleri de görebilirsiniz.


3)Bill Gates:Şikayetçi olmayın!

Bill gates evi serveti kimdir sözleri
Bill Gates

Bill Gates, Microsoft’un kurucusu olarak sürekli karşımıza Dünya’nın en zenginleri listelerinde gördüğümüz kişi. Ancak öte yandan en başarılı ve en çok kazanan şirketlerden birisini kurmasına rağmen sürekli yeni fırsatlar kolluyor ve herhangi bir sınırı da yok!

Bu konu ilgili olarak Arizona’dan 25.000 dönümlük bir arazi alarak burayı geleceğin şehirleri inşa etmek istediğini söylüyor. Ücretsiz ortak WI-FI, otonom araçlardan ve birçok fütüristik detaydan oluşan bu şehrin geleceğin modern şehirleri için modern oluşturacağını söylüyor.

Eğer bir bitiş çizgisimin olduğunu belirtseydim, bunu yıllar önce geçtiğimi düşünmez miydiniz? — Bill Gates

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Elon Musk’ın Başarı İçin Uyguladığı 3 Üretkenlik Sırrı

İyi Kariyerlere Sahip CEO’ların İlk İşleri