in ,

Başarılı İnsanları Durdurulamaz Kılan 5 Şey

Durdurulamayan insanlar, başarıya giden yolda çok fazla engeli aşabiliyorlar. Peki bu insanlara bunu yaptırabilen özellikleri neler? 

Durdurulamayan insanlar, ninjalar gibidirler. Pes Ettiğinizi Düşündüğünüz Zamanlarda Yapmanız Gereken 5 Şey yazısında belirttiğimiz önceden plan yaparak sorunlara karşı hazırlıklı olma konusu belki de bu insanlar için geçerli değildir. Zira bu insanlar, gelebilecek herhangi bir zorluğa karşı sürekli hazırdırlar. Bitmek bilmeyen enerjileriyle ve doğal yetileriyle amaçlarına giden yolda her zaman hazırdırlar.


1)İlk önce kendilerine inanırlar
başarılı insanlar

Çoğunun hayat hikayesi başarı ile taçlanmıştır. Hepsinin birbirinden farklı özellikleri vardır ancak en çok ortak olarak görülen özellikleri ise güvendir. Özgüven kazanmak hem zordur hem de cesaret işidir. Bunu kazanmak için de ne gerekiyorsa yapmalısın.

Bu konudaki en büyük zorlayıcınız ise, zihinsel olarak karşılaştığınız şeyler olacaktır.


2)Harekete geçmekten çekinmezler

Başarıya hiç durmadan ulaşan bu insanlar, bir atılımda bulunmak için en uygun şartları beklemezler. Başlarlar ve sorunları yolda iken çözmeye çalışırlar. Eğer başarılı olmak istiyorsanız, ilk önce harekete geçmeniz gerekir. 

Büyük düşünün ve cesur olun. Bazı durumlarda yaptığınız yanlış zaman ve stres yönetimi; kişinin kendisindeki disiplinsizlik sizin harekete geçmenize engel olabilirler.

Bu konu ile ilgili olarak  Ertelemenin ve Daha Fazla Üretken Olmanın 7 Stratejisi yazımızı kesinlikle okumalısınız!


3)Kendilerini tanırlar!

başarılı ve durdurulamayan insanlar

Kendinizi tanımak, çevrenizdekilerle kurduğunuz iletişimin de ötesinde; etrafımızdaki olaylara farklı bir bakış açısıyla bakmamıza yardımcı olurlar. Eğer kendinizi tanıdığınızı düşünüyorsanız: Bütün davranışlarınız, konuşmalarınız, düşüncelerini vb. her şey kontrol altındadır.

Eğer başarılı olmak istiyorsanız hatta durdurulamayan başarılı bir insan olmak istiyorsanız; kendinizi daha içsel olarak tanımaya çalışmalısınız.


4)Değişkenleri dengelemek

Yukarıda söylediğimiz gibi eğer başarıya giden bir yola girmek istiyorsanız, şartların muhteşeme gelmesini beklemeden harekete geçmeliyiz. Ancak bazı durumlarda da eğer ilerlemek istiyorsanız, geri adım atmanız gerekebilir. Çünkü bir tarafa çok fazla yüklendiğinizde diğer tarafın daha da değersizleşmesi işinize gelmez. Eğer sağlık probleminiz varsa, enerjiniz de düşükse; biraz da bu konu ile ilgilenmeniz gerekebilir.

Aksi durumlarda ise hem ruhsal hem de bedensel sağlığınız, size destek olmak yerine köstek olmaya başlayabilir.


5)Motivasyon

başarılı ve durdurulamayan insanların motivasyonu

Sizin de farkedeceğiniz gibi bu kadar fedarkarlığın gerçekleşmesini sağlayan, şey sadece bu insanların doğuştan gelen özellikleri olamaz. Bu insanları hedeflerine götüren içsel ittiricileri vardır. Motivasyon geçicidir ancak bu kişilerde bulunan içsel motivasyon, onları devam ettirmeye daha çok zorlar.


 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Temmuz Ayının En Çok Okunanları

eminem başarıları eminem başarı hikayesi

Zorlu Bir Yoldan Sonra Eminem’in Başarı Hakkında Söylediği Sözler