29 yaşındaki Demet Mutlu Üçok, İstanbul, Lozan ve Tokyo üçgenindeki baş döndüren profesyonel kariyerine aniden ara verip Harvard’da MBA yapmaya başladı. Bir yıl sonra eğitimini dondurup, 300 bin dolar sermayeyle Trendyol’u kurdu. Ve 16 ayda değeri 150 milyon dolar olan bir şirket yarattı.
in

Başarılı Türk Kadın Girişimciler

Ataerkil bir toplumda başarılarıyla öne çıkanlar

Kabul edin ya da etmeyin, artık Türkiye’de daha fazla kadın tutkularının ve hayallerinin peşinden gidiyor! 

Ne yazık ki kötü şeyler de oluyor ve ister istemez kadının Türkiye’deki yerini olumsuz bir şekilde konuşuyorken bazen kadınların bu durum karşısındaki mevcut tavrı ve başarısı takdir edilesi. Küçümsediğimiz için değil, gerçekten istediğimiz için.

İlgili olarak: Başarılı Türk Kadınlarında Bugün: Canan Dağdeviren

Galeriye ulaşmak için sağ üste tıklayın!

Bilgi Üniversitesi işletme Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra, California Üniversitesi Irvine’da Dijital Pazarlama programını bitiren Gökdere, çalışma hayatına 2005 yılında Genpa’da başlamış. Sonrasında Kariyer.net’de Bölge Satış Müdürü olarak görevini sürdürmüş. Ev dekorasyon alanında blog yazarken, 2010 yılında bu alanda bir e-ticaret sitesi kurmaya karar vermiş. Aldığı yatırımlarla da şirketini kısa sürede yüksek hacimli satışlara ulaştıran Aslı Gökdere’nin girişimcilik hikayesi bugün birçok genç kadına ilham kaynağı oluyor. Galeriye Bak 5 resim

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

meditasyon uygulaması apk

Huzuru Bulmanıza Yardımcı Olacak 3 Mobil Meditasyon Uygulaması

8topic tasarımı, wordpress

8topic Yenilendi, Artık Sen de Ekiptensin!