in ,

Çalışanlardan Geribildirim Alarak Hızlıca Büyüyen Bir Şirket İnşa Edin!

Çalışanlardan geribildirim almak için tek bir yol yoktur, eğer hızlıca büyümek isterseniz çalışanların geribildirim almanız gerekir. İşte nasıl yapacağınız!

Bu yazımızda hızlı büyüyen 4 şirketin CEO’sunun şirketlerinin hızlı büyümesinde rol oynayan çalışanlarından geribildirim (feedback) alma yöntemlerini derledik.


Ross Gordon

Kurucu ve  CEO, Mystery Tackle Box (tüketici elektroniği ve servisleri)

$9.7M Kazanç

Liderlik ekibiyle yaptığım haftalık ve aylık görüşmelerde, çalışanlarımda geri bildirimlerde bulunmalarını istiyorum. Yaptığınız şeyin ne durumda olduğunu sormak zordur, bazen de bunu duymak üzücü olabilir. Örnek olarak, son yönetim kurulu üyelerimizden birisiyle yaptığım son görüşmede bana zamanımı nasıl yöneteceğim konusunda bir şeyler anlattı; son zamanlarda yaptığım en iyi toplantıydı.


Lior Rachmany

Kurucu ve CEO, Dumbo Moving + Storage (lojistik ve nakliye)

$14.2M Kazanç

Yaptığınız işte nasıl olduğunuzu çalışanlarınıza sormak, size özgüven kazandıracaktır. Liderin ekip üyelerinden hareketle vücut dillerinin açığa verdiği şeyleri anlaması gerekir. 300 kişili çalışmalarda dahi toplantı yapmadan, vücut diliyle birçok şeyi öğrenebilirsiniz.


Richard Weissman

Kurucu ortak, başkan ve CEO, the Learning Experience (eğitim)

$56.5M Kazanç

İnsanlara, bir şeyler ters gittiğinde yaklaşıyorum. Çalışanlar, her zaman dürüstlük isteyen patronlara ya da herhangi kişilere güveniyolar, bu yüzden ofislerde sık sık insanlarla konuşuyorum. Bu onların daha da rahat hissetmelerine neden oluyor.


Christina Urquhart

Kurucu  ve CEO, Charm City Concierge (gayrimenkul)

$9M Kazanç

Yeni çalışmaya başlayanlardan onboarding şeklinde geri bildirimler alıyorum ve ayda 1 kere açık anonim toplantılara katılıyorum. Ayrıca küçük gruplarla da yemeklerde toplantı yapmaya başlamayı düşünüyorum.


Jennifer Prosek

Kurucu  ve CEO, Prosek Partners (reklam ve pazarlama)

$31.5M Kazanç

Online anket araçlarını şirketteki kültür ve performans yönetiminin kontrolü için yılda 4 kez kullanıyoruz. Ayrıca bazen acı verici de anonim kullanıcıların şirket hakkında görüşlerini bildirdiği diğer sitelerde yazılan yorumları da okuyoruz. Çalışanlardan geribildirim almak çok önemli!


 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uygun fiyatlı yurtdışına çıkma rehberi!

Uygun Fiyatlı Yurtdışına Çıkma Fırsatları

Diğer Okullarda Olan ve Okulunuzda Olmasını İsteyeceğiniz İnovatif Uygulamalar