8 topic word work
in ,

Çalışmak İçin Gidilebilecek 5 Ülke Önerisi

Bugün sizlere derlediğimiz çalışılabilecek iş kurulabilecek ve yaşam kalitesi bakımından yüksek seviyelerde olan 5 ülkeden bahsedeceğiz.

Kimi insanlar doğdukları şehirde çalışır, kimileri ise okudukları şehirde çalışırlar. Fakat bir gerçek var ki yurtdışı çalışma deneyimi ve kalıcı olarak başka ülkelerde yaşama. Her insan kendi hayatını kurmak ister, kendi ayakları üzerinde durmak ister. Dünya üzerinde yüzlerce ülke varken gezip görmek ister, çalışmanın yanı sıra gelişmişlik seviyesi ülkelerde kazandığı paranın hakkı ile alım gücünü kullanabilmek ister.

Bugün sizlere derlediğimiz çalışılabilecek iş kurulabilecek ve yaşam kalitesi bakımından yüksek seviyelerde olan 5 ülkeden bahsedeceğiz.

1.Kanada

Yaşam standartlarının yüksek olduğu bu ülkedir Kanada. İş olanaklarının da yüksek olduğu ve gelişmeye her daim açık olan bir ülkedir. Eğitimli olan kişilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Daha iyi koşullarda yaşamak isteyen kişilerin de en çok tercih ettiği ülkeler içerisinde yer alan Kanada’nın OECD (Daha İyi Yaşam İndeksi) içerisinde ilk beşte yer aldığı görülüyor.

Kanada içerisinde 3 yıl süre zarfında yaşayan kişilerin Kanada vatandaşlığına alındığı görülmektedir. Dilenirse aileler Kanada içerisine yerleştirilebiliyor. Finans ve ekonomi anlamında çalışmak isteyen kişilerin  yerleşebileceği ülkelerden birisi olarak görülmekte.

İlgili olarak: Kanadalı Bir Çocuğun Astronot Olma Hayali ve Uzaya Çıkma Serüveni

2.Norveç

Yüksek maaş ile çalışmak isteyenlerin diğer İskandinav ülkelerinden daha ekonomisi yüksek olan Norveç’i tercih etmeleri önerilmektedir. 33 bin dolar yıllık maaş ortalaması olan ülke içerisinde, doğal kaynaklarda oldukça zengindir. İş açısından cazip fırsatların sağlanabileceği bir ülke olan Norveç’te balıkçılık da yaygın bir meslek olarak ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır. Fakat soğuk size yaramıyor ise buraya yerleşmeden önce bir turistik gezi yapılması önerilir.

İlgili olarak: Absolut Vodka ve Hala Popüler Olmalarını Sağlayan Reklam Kampanyaları 

3.Amerika Birleşik Devletleri

Herkesin bir Amerika rüyası vardır. Ülkede karşındakine değer vermesinden dolayı yüksek derecede göç alan ülkeler arasında yer alıyor. Bundan dolayı da ülke içinde yaşayan halkın her zaman insani değerleri ön planda tutması ve buna bağlı olarak da çalışma koşullarının en iyi derecede tutulması söz konusu ülkeyi çekici kılıyor. Teknoloji alanında ise bu ülke diğer ülkelere göre üst sıralarda yel almaktadır. Vatandaşlık konusunda ise Amerika belirli aralıklarda yeşil kart başvurusu açmaktadır.

İlgili olarak: Montaj Derslerinden Dünyaca Ünlü Bir Markaya Yolculuk 

4.Almanya

İşsizlik oranının düşük olduğu Almanya’da bu seviye %5 gibi oldukça düşük olması, Almanya’yı cazip kılmaktadır. Türkiye’nin geçmişten beri göç verdiği bir ülkedir Almanya. Çalışma şartlarının işe bağlı olarak değişebileceği söylenebilir. Kimi zaman oldukça yoğun tempo ile çalışmak zorunda olmak tüm ülkelerde olduğu gibi Almanya için de geçerli olabilecektir. Özellikle ülke içinde 3 milyon gibi büyük bir Türk nüfusuna sahip Almanya’da psikolojik açıdan da kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz.

5.Rusya

Genel olarak Rusya ile büyük ticaret hacmi olan ülkelerden birisi de Türkiye. Türkiye’ye yapılacak olan nükleer santralden ötürü aramızda anlaşma ile istihdam sağlanmakta ve  Türklere karşı sıcak baktıkları düşünülmektedir. Kalifiye elemanın Rusya içerisinde oldukça az olmasından dolayı, eleman ihtiyacı her daim mevcut. Yaşam koşullarına ve soğuk iklim şartlarına uyum sağlayabilecek olan kişilerin, bu ülkeyi tercih etmesi öneriler içerisinde yer alıyor.

İlgili olarak: Azmin ve Çalışmanın Öyküsü: Osman Çakmak 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Hüseyin VEYSELOĞLU Yazdı!

kurucu ortak, içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kylie jenner cosmetics türkiye

Girişimcilerin Kylie Jenner’den Öğrenmesi Gereken Şeyler

iş ararken utanıyorum

İş Ararken Fark Edilmenin 3 Kolay yolu