çıplak uyumak
in ,

Çıplak Uyumanın Yüksek İhtimalle Bilmediğiniz Faydaları

Çıplak uyumak, hem fiziksel hem de psikolojik olarak birçok faydaya sahip. Siz de merak ediyorsanız; okumaya devam edin!

Uyumak hem gündelik rutinde hem de normal yaşantımızda en önemli parça. Doğru miktar uyumak, kaliteli bir şekilde uyumak hem bir sonraki gün hem de hayatınız için de en önemli faktörlerden. Bunların haricinde bir de çıplak uyuyarak uykudan daha fazla faydalanabileceğinizi biliyor musunuz?

İlgili olarak: Çok Fazla Uyumanıza Rağmen Hala Yorgun Mu Hissediyorsunuz? 


1.Daha kolaydır

çıplak uyumak

Gecelikle ya da pijama ile uyumak zorunda olmadığınızda işler daha da kolaylaşır. Para biriktirmek için daha ucuz olan pijamaları almak zorunda da değilsiniz artık, çünkü; pijama almak zorunda değilsiniz. 

Haricen sürekli yıkamanız gereken pijamalarınız da yok artık. Belki çarşaflarınızı yıkama sıklığınız artacak ancak pijamaları yıkamak kadar çok değil.

İlgili olarak: Zengin ve Başarılı İnsanlar Uyumadan Önce Ne Yaparlar?

2.Daha özgür ve daha mutlu

Bunu hiç deneyimlemediyseniz bile şu an gözlerinizi kapatın ve çıplak uyuduğunuzu hayal edin. Sadece iki çarşaf arasındasın ve başka bir şey yok. Yüzünde bir tebessüm oluştu, inkar etme ve hayaliyle bile özgür hissettin. 

Yazıyı okuyan herkes bu duyguyu kullanarak çok daha iyi bir insana dönüşebilir.

İlgili olarak: Erken Kalkmanız İçin 6 Müthiş Sebep

3.Daha iyi bir uyku

Yukarıdaki hayale tekrar dönelim: Etrafta size dolanan bir ip, bir lastik rahatsızlığı yok. Siz yatakta dönerken altta kalan tshirtler vb. yok. Hal böyle olunca da bunların veremediği rahatsızlıkla siz daha iyi bir uyku uyursunuz. 

İlgili olarak: Alarmınıza Uyanmayı Kolaylaştıran 6 İpucu

4.Cilde yardımcı

İlk önce cildiniz nefes alabilecek, yazın bile bir sürü şey ile kapanan vücudunuz için bu muhteşem bir şeydir. Cildinizin bu şekilde nefes alması sizi birçok hastalıktan da koruyacaktır.

İlgili olarak: Beyin Sağlığınız İçin En İyi ve En Kötü Yiyecekler 

5.Melatonin ve büyüme hormonları

Eğer üzerinizde kıyafetler olsaydı ve üstelik bir battaniye, pike gibi şeylerle yatsaydınız hiçbir şekilde hormonların çalışması için sağlıklı bir ortam oluşturmuş olmazdınız. Ancak bu şekilde yatarak uyuduğunuz ortamın sıcaklığını 70 derecenin altında tutarsınız ve hormonların çalışması için uygun ortamı oluşturmuş olursunuz.

Kısacası, kıyafetlerle uyumanız sizi daha hızlı yaşlandırır.

İlgili olarak: Daha Bir Hayat İçin 7 Psikoloji Kuralı

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

online ders siteleri

200+ Üniversiteden 600+ Ücretsiz Eğitim Aracı

Kilo Verdiren Sağlıklı ve Lezzetli Atıştırmalıklar