ek işler yaparak fazladan para kazanmak
in , ,

Çok Bir Şey Yapmadan Evden Para Kazanmanın 8 Farklı Yolu

Sizin çok çalışmanız gerekmiyor, belki de gerçekten hayat çok pahalı. Sabit bir maaşınız olsa da fazladan para kazanmanız için 8 farklı yol!

Yan işlere sahip olmak, size ve ailenize veya hayatınıza daha yüksek standartlarda yaşama fırsatı sunacaktır. Becerilerinize ve ilgi alanlarınıza dayalı olarak sizin için en doğru işi bulmak ve seçmek sizin elinizdedir. Bu yan işler aynı zamanda sizin zevk aldığınız işler olmalı ki bu işlerden zevk alabilesiniz. Bir yan iş sadece para kazanmak için harika bir yol değil, aynı zamanda daha önce düşünmediğiniz bir kariyer yolunu da tanıtabilir. Yeni para kazanmak projeni keşfetme zamanı. Unutmayın bu işlerden sadece birinde başarılı olabilirsiniz.

İlgili olarak: Evinizden Yapabileceğiniz 8 Yan İş


1.Sevginizi dil için paylaşın: İşaret dili öğrenin!

İşaret dilinde tercüman belgesi alabilirsiniz.

Bireysel müşterilere yardımcı olabilirsiniz, tercümanların sıklıkla ihtiyaç duyduğu mahkemeler veya uluslararası ilişkiler ofislerin de ihtiyaç duyulabilir.

İlgili olarak: Kazandığınız Parayı Arttıracak Kariyer Tavsiyeleri

2.Bir tur rehberi olun

Şehrinizi iyi öğrenin yaşadığın yerin tarihi bir geçmişi mi yoksa doğal bir güzelliği var mı? Yoksa mükemmel seviyede gelişmiş bir şehir mi? Şehrinize veya kasabanıza turlar verebilirsiniz. Başkalarından bu konuda bilgi alabilir kasabanızda etkinlikler için toplanabilirsiniz.

3.Bebek ya da çocuk bakıcılığı

Çocukları seviyorsanız, bu bir yan koşuşturma için iyi bir seçimdir. 

Bir sebepten dolayı klasik olan Bebek veya çocuk bakıcılığı, ekstra para kazanmak için harika ve esnek bir yoldur.

İlgili olarak: Göçebe İş Adamı Olmak mı İstiyorsun? (Gezerek Para Kazanmak) 

4.Kısa süreli evcil hayvan bakıcılığı

Çocuk bakıcılığı senin için uygun bir seçenek olamayabilir. Köpek bakıcısı ya da evcil hayvan bakıcılığı zevk aldığın işler arasında olabilir. Hayvanların bakımı için para almak  zamanınızı geçirmek için iyi bir iş olabilir.

5.Barmen ya da barista olun!

Bu sizin hayattan zevk almanızı sağlayabilir bazı geceler sabah kadar sürebilir ama kazandığınız paraya değebilir. 

 Müşterinin komik hikâyelerinden, lezzetli içeceklerin nasıl üretildiğini öğrenmeye kadar, hoş sohbetiniz ile bu mesleği yapmak hayattan zevk almanıza yardımcı olacaktır.

İlgili olarak: Evinizden Yapabileceğiniz 8 Yan İş

6.Evinizi gezginlerle paylaşmak

Fazladan bir odanız varsa, Airbnb veya HomeAway gibi yerlere koymanız ekstradan bir para kazanmanızı sağlar. Evinize tanımadığınız birisini almak bir risk olsa da yaptığınız sözleşme ve gösterdiğiniz yer ile rahat edebilirsiniz.

7.Antrentör desteği

Plates veya yoga gibi egzersiz derslerini seviyorsanız bununla alakalı olarak alabileceğiniz sertifikanızı alın ve sınıfları çalıştırmaya başlayın. Sertifika para harcamanızı gerektirecek olsa da, gerçekten derslere girecekseniz kesinlikle buna değer.

İlgili olarak: Yeni Bir Başlangıç İçin En İyi 6 Sektör

8.Sürücü dersleri ya da Uber

Ekstra para kazanmak için birçok yol var, biz sadece çok azını size aktarabildik. Çok makul bir şekilde bu işi yapabilirsiniz. Taksi şoförü olmak istemiyorsanız yabancıları arabanıza bindirmek istemiyorsanız, teslimatçı olabilirsiniz.

Bir teslimat sürücüsü olarak çalışmak, kargo şirketleriyle ya da herhangi kuryeciye ihtiyacı olan bir yer ile sözleşme yaparak; ek gelir sağlayabilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Hüseyin VEYSELOĞLU Yazdı!

kurucu ortak, içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 saat kuralı nedir? nasıl yapılır?

Jack Ma, Elon Musk ve Bill Gates’in Kullandığı 5 Saat Kuralı

Kanadalı Bir Çocuğun Astronot Olma Hayali Ve Uzaya Çıkma Serüveni