Yenilikçi düşünce tarzı
in , ,

Daha Yenilikçi Bir Düşünce Tarzı İçin Gerekli 5 Şart

Şu anda ya da gelecekte ne yaparsak yapalım her sorunda ve her çözümde yenilikçi düşünce tarzı ihtiyacımızı giderecek. Başlayalım!

Yeni fikirleri ve yeni çözümleri üreten kişiler olmak istiyorsak; belirli kalıpların insanı olmamalı ve olağan dışı düşünmek için kendimizi zorlamalıyız. Bu da diğer tüm çalışılarak edinilen kazanılan başarılar gibi çalışılarak elde edilebilecek bir başarı: Biraz alışkanlık edinseniz yeter!

Yenilikçi düşünce tarzı demişken;

Üzerine tıklayarak ilgili yazıya gidebilirsiniz!

1)Kitap okuma

Haftada 1 kez belirlediğiniz kitap okuma günleri bu özelliğinize katkıda bulunmayacak. Bu yüzden işe giderken toplu taşımada, okulda ders aralarında; evde boş vakitlerinizde ya da tatilde herhangi bir anınızda kitabınız her zaman yanınızda olmalı! Sürekli bir şeyler okuyan ve gerek kurmaca ile gerek de gerçeklikle uğraşan herhangi bir beyin daha üretken olacaktır!


not alın, yenilikçi düşünce


2)Kağıt kalem

Akıllı telefonunuz ya da tabletininize not almak yerine gerçek bir kağıt ve kalemle not almak bu konuda size daha da yararlı olacaktır. Düşünürken ya da bir şeyler çizerken elinizde bir kalem bulunması size daha iyi hissettirecek.


3)Hobi

Bu konuda bile bir klişe paylaşmak durumunda kaldığımız için biraz utanıyoruz ancak bu gerçek! Hobilerinizin olması üretkenliğinizi arttırıyor. Bu hobilerin, boş zamanlarınızda yaptığınız değil yapmak için boş zaman yaratacağınız hobiler olması lazım. Zaman ve emek harcamalısınız ayrıca yaparken de eğlenmelisiniz.


4)İlham kaynaklarınız kovalayın

Size ilham veren şeyleri keşfedin, bu biraz uzun sürebilir. Ancak bu şeyleri bulduktan sonra da onları bırakmayın. İlham kaynaklarınızı bulduğunuzda bir daha kaybetmemek için o an ne yaptığınızı, ne ile ilgilendiğinizi ya da nerede olduğunuz gibi detayları kaydedin. Size ilham veren şeyler bazen mekan, bazen eşya olabilir.


5)Evrensel ol

Global düşünün, belli alanlarda yaratıcı düşünebilmek doğuştan gelen bir yetenek olabilir. Ancak bunlar daha çok yukarıda belirttiğimiz gibi geliştirilebilen şeylerdir. Haricen daha önceden denemediğiniz şeyler de sizde yeni düşünceler uyandırabilir ve o konudaki yaratıcılığınıza katkıda bulunabilir.

Hayal gücünüzü yeni öğrendiğiniz ve öğrenmek istediğiniz şeylerle besleyin! Bu yüzden de evrenselde olan şeyleri takip etmeli ve öğrenmelisiniz!

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hayat Zorlaştığında Sizi Canlandıracak 8 Alıntı

Azmin ve Mücadelenin Öyküsü: Osman Çakmak