Elon Musk, Tayland'daki mağaralar için denizaltı yapmayı teklif etti.
in , ,

Elon Musk, Tayland’daki Mağaraya Ekibini Yolluyor

Elon Musk, Tayland’daki mağaraya yardım etmesi için yetkililere kendi ekibini yollamayı teklif etmesiyle başlayan durumu sizler için özetledik. Tayland Mağara

Elon Musk, hocalarının dönüş yolunda daha kısa olması sebebiyle mağaradan döndürmeye çalışmasıyla mağarada kalan erkek futbol takımını kurtarmak için SpaceX ve TheBoringCompany şirketlerinde mühendisleri kurtarma çalışmalarına katılması için Tayland’a gönderiyor. CNN’in bildirdiği üzere koşullar hem metalurjik olarak hem de teknolojik olarak çok iç açıcı halde değilken; bir de donanma dalgıcının ani oksijen düşmesi sebebiyle hayatını kaybetmesiyle işler daha da ciddileşti.

Elon Musk, Tesla arabalarının bataryalarının hava pompaları için kullanılabileceğini ve konuyla ilgili herhangi bir şey yapılacaksa da bunu yapmaktan mutluluk duyacağını attığı tweetlerle belirtti.

“Tayland Mağara ‘daki çocuk boyu denizaltılarla kurtarılabilir”

Eğer böyle bir durum kabul edilirse SpaceX’in tekrar kullanılabilen gemilerindeki bir parça bu iş için kullanılacak ve Musk’ın söylediğine göre bu montaj işlemi sadece 8 saat sürecek. Ancak bu tarz bir denizaltıyı kullanmanın kayaların bulunduğu engebeli bir arazide sıkıntılı olacağı görüşü yüzünden Tayland hükümeti tarafından bir kesinlik yok. Bazı çocuklarını yüzme bilmemesi de işleri daha da zorlaştırıyor.

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başarılı İnsanlar Zayıflıklarıyla Nasıl Başa Çıkıyorlar?

Düşünürken yaptığımız hatalar

Her Gün Düşünürken Yaptığımız 5 Hata