Robert Downey Jr kimdir? Hayatı, uyuşturucu, Susan Levin
in ,

Engelleriyle ve Başarılarıyla Bir Pes Etmeme Öyküsü: Robert Downey Jr. Hayatı

Marvel’in sevilen aktörü, Robert Downey Jr.’ün çalkantılı ve bir o kadar da ilham dolu hayatını size ilham olması amacıyla sizler için derledik.

Son yıllarda sevilen çoğu Marvel filmlerinde gösterdiği başarılı performansıyla ve diğer sempatik davranışlarıyla Dünya’daki çoğu kişi tarafından tanınan ve sempati duyulan Robert Downey Jr., zorlu bir gençlikten geçti.

Hayatında çok fazla zorlukla mücadele eden ve bu zorluklardan hem başarı hem başarısızlıklarını çantasına ekleyen Downey, başarıya giden basamaklarda çok terledi:

1965, Manhattan, Newyork

Robert “John” Downey, 1965 yılında Manhattan’da doğdu. İleride seçeceği meslek olan oyunculuğu yapan babası bunun yanında yönetmenlik de yapıyordu. Bu sayede Downey, 5 yaşındayken küçük roller almaya başlamıştı. Yüksek ihtimalle, bu küçük rollerin geleceğini belirleyeceğinden haberi yoktu.


Çocukluğu lüks içerisinde olmasına rağmen sıkıntılı bir çocukluk geçiren Robert Downey Jr, uyuşturucu ile 6 yaşında tanışıyor!

Babası bir uyuşturucu bağımlısı olan Downey, ister istemez; uyuşturucularla beraber olmak durumunda kalıyor ki 9 yaşında bir esrar bağımlısı oluyor. Babası Robert Downey Jr.’a bu konuda izin veriyormuş. Bu konuyla alakalı olarak bir röportajında şunları söylemiş:

“Babamla beraber uyuşturucu kullandığımda, bunun bana olan sevgisini anlatmak için tek yol olarak gösterdiğini düşünüyordum.”


Her şeye rağmen 80’li yıllarda genç bir aktör olarak tanınmaya başladı

Birçok filmde ünlü yıldızlarla rol alan Downey, Less Than Zero filminde ise unutulmayan bir performans sergiledi. Bu filmde, eroin bağımlılığı sebebiyle hayatındaki düzen bozulmuş olan zengin bir çocuğu oynayan Robert Downey Jr, yakın zamandaki hayatının da bu yakın zamanda bu filmdekine benzeyeceğinden adeta habersizdi.


Aşkı hayatını değiştiriyor!

2001 yılına kadar, uyuşturucu kullanmaktan birçok kez hapishaneye giren Downey; 2001 yılında hapisten çıktıktan sonra hayatını değiştiren o kadınla tanışıyor. Susan Levin!

Susan, eğer uyuşturucuyu bırakabilirse evlenebileceklerini söylüyor ve bu ikaz; Robert Downey Jr.’da işe yarıyor, rehabitilasyona başlıyor. Ve 2005 yılında evleniyorlar. Her şeyden sonra kariyerinde bir çıkış yapmak istiyor ancak, geçmişi bir türlü peşini bırakmıyor.


Her fırsatta, Dünyalar güzeli eşinin onun hayatındaki dönüm noktası olduğunu ve onun için sürekli daha iyiyi denediği belirtiyor.


Şansı ve başarısı bir araya gelince Iron Man, Avengers, Sherlock Holmes, Kiss Kiss Bang Bang gibi filmlerde kendisine yer buldu ve gişesi, başarısı yüksek filmler ortaya çıktı!

Tüm yaşananlara ve çalkantılı olan her şeye rağmen; olanların sorumluluğunu üzerine aldı ve hayata yeniden pençeleriyle tutundu. Bu ders çıkarılması gereken ilham dolu hikaye ortaya çıktı.

“Bence güç ilerleyebilmenin, ilerleyebileceğinize inanmanın kaynağıdır. Ve sonunda size, arkanıza bakıp neler yaptığınızla yüzleşebilmenin güvenini verir.”

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Netflix’te Yeni Akılllı Güncelleme

Kaizen'in 10 Prensibi

KAIZEN’in 10 Prensibi