Gezerek para kazanmak
in , ,

Göçebe İş Adamı Olmak Mı İstiyorsun? (Gezerek Para Kazanmak)

Sadece bir laptop sahibi olarak hem gezmek hem de gezerek para kazanmak istiyorsanız, bu yazımızdaki şeyleri okumalı ve hazırlanmalısınız.

Bu kariyer önerimiz diğerlerine göre biraz daha ironik olabilir, çünkü; internetin herkesi evine soktuğu ve insanları asosyalleştirdiğini söylediğimiz modern Dünya’da sizi çantanızda laptopla trenlerde, uçaklarda gezerek sosyal medyadan para kazanabileceğiniz bir hayatı önereceğiz.

Eğer siz de insanlarla gerçek insan ilişkileri kurmaya ve insanları tanımaya hevesli iseniz; bu yaratıcı olmanızı gerektiren kariyer sizin için olabilir.

Dijitalde Güvenilirlik

Güvenilirlik, dijital çağda işletmelerin herhangi bir yerde veya herhangi bir yerden işletilebilmesi için en önemli gerekliliklerden.

Bir Dijital Göçebe Gibi Yaşamak

Dijital göçebe olarak, içeriklerinizi istediğiniz herhangi bir yerden, herhangi bir şekilde (e-posta ya da sosyal medya ya da daha başka bir yol) istediğiniz herhangi kişilere iletebilen bir göçebe olacaksınız.

Bazen bir havalimanında, bazen kafelerde ya da otel lobilerinde insanlarla hem iletişim kurup hem de para kazanabileceksiniz. Ayrıca gittiğiniz ve gördüğünüz o mükemmel manzaralar da size ilham kaynağı olacak.

Her Zaman Güzel Olmuyor

Yoldaki hayat her zaman mükemmel değildir; bazen partilerde, bazen jetlerde ya da yüzme havuzunun kenarında olsanız dahi yaşam ve iş dengesini kuramadığınız zaman size sağlık ve zaman olarak negatif geri dönüşleri elbet olacaktır. Ancak her halükarda ofisteki yaşama göre de daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Aileden uzakta ya da yakınlarından izole bir şekilde ve esasında tek başına çalışmak zor olabilir ancak ödülleri de yüksektir.

İlham Kaynağınız İnsanlar

Ürettiğiniz içeriklerde ve metinlerde; belki de size ilham verecek olan en yüksek yüzdeli olan şey, tanıştığınız insanlar. Ki zaten tek bir ilham kaynağınızın olmasını beklerseniz yüksek ihtimalle kaliteli içerikler üretemeyecek ve başarılı olamayacaksınız.

Bazen dengeyi ayarlayamayıp kilolarınızla baş başa kalabilirsiniz :)
Bazen dengeyi ayarlayamayıp kilolarınızla baş başa kalabilirsiniz 🙂

Başarılı bir şekilde gezerek para kazanmak için 5 ipucu

9-5 çalışmayı unutun

Seyahat ettiğiniz zamanlarda özellikle de uzun mesafeler arasındaki mesafelerinizde, mesai saati diye bir şeyiniz olmayacak. Kendi iş saatinizi müşterilerinize uygun olacak şekilde ayarlamalısınız.

Önceden planlayın!

Yapacağınız şeylerden önce biraz ilerisi için plan yapmanız size çok fazla katkıda bulunur. Seyahate çıkmadan önce kendinize biraz daha zaman ayırın ve mümkün olduğunca her şeyi planlamaya çalışın.

Arkadaş edinin

Yine seyahatinize çıkmadan önce arkadaş ağınıza da yatırım yaparak, küçük de olsa bir arkadaş grubu oluşturun. LinkedIn grupları arkadaş bağlantıları kurmanız için bulunmaz nimetler. Onlara öğrenmek istediğiniz kadar fazla soru sormalısınız ve seyahat çıkmadan önce de sohbetlerine katılmaktan geri durmayın.

Tecrübelilerden öğren!

Size sonra yarayıp yaramayacağından emin olmasanız da önceki seyahatlerinizde toparladığınız bilgileri, deneyimleri bir yerde kağıda dökmeniz sizin yararınıza olabilir.

Bu bir tatil değil

Yukarıda söylediğimiz gibi bir sürü ödülü olacaktır yapacağınız seyahatlerin, gittiğiniz yerdeki yerel kahveler, yiyecekler ya da mekanlar. Ancak her şeyden önce iş gelir.

 

Esin kaynağı.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Girişimsel Özgürlük Tam Olarak Ne Demek?

10 Adet Yüksek Çözünürlüklü Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi