in , ,

Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 Belgesel

Teorikle kendisini geliştirmekten bir nebze sıkılan girişimcilerin izlemesi gereken belgeselleri eğlendirirken eğitmesi ve aynı zaman ilham vermesi için derledik.

Okul hayatınıza, iş hayatınıza ve şu anda kurulum sürecin olan herhangi startup girişiminize ilham olması dileğiyle…


1)Beer Wars (2009) – IMDb: 6.9

Bu belgeselde, küçük bira üreticilerinin Dünyanın en büyük bira üreticileri ile rekabet içerisinde nasıl kaldığını anlatılıyor. Ürünüzün veya hizmetinizin kalitesinin bu rekabette ne kadar önemli olduğu vurgusu yapılıyor.


2)Something Ventured (2011) – IMDb: 7.0

Bu belgesel, esasında bir ütopyayı konu ediyor. Eğer Apple, Intel gibi teknoloji devleri zamanında yatırımcılardan destek almasaydı bugünki varlıklarının nasıl olacağını işliyor. Bu şekilde iş fikirlerine ve yaklaşımlarına karşı bakış açınızı bilgi birikimi olarak destekleyebilirsiniz.


3)Print the Legend (2014) – IMDb: 7.1

Netflix’in bir belgeseli olan bu belgeselde, 3D yazıcı piyasasının iç dünyası anlatılıyor. Keyifli bir şekilde işlenen belgeselde günlük ihtiyaçlarımızdan insan organlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet veren MakerBot ve Formlabs gibi yeni firmaların gelecekte ne ölçüde yarışacaklarına şahit oluyoruz.


4)Indie Game: The Movie (2012) – IMDb: 7.7

Bu belgeselde ise, bağımsız oyun üreticilerinin Beer Wars’ta olduğu gibi büyük üreticilerle nasıl rekabet ettikleri ve nasıl başarılı oldukları işleniyor.


5)Jiro Dreams of Sushi (2011) – IMDb: 7.9

Jiro Dreams of Sushi belgeselinde, Tokyo’da bir rezidansın giriş katında 3 Michelin yıldızlı restoranda deli gibi çalışan ve sushi kültürünün artık neferi haline gelmiş suşi ustası Jiro Ono’nun hikayesi anlatılıyor.


Girişimcilerin okuması gereken kitaplar
Yazıya gitmek için üzerine tıkla!

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benedict Cumberbatch’ten Başarı Tavsiyeleri

8 Maddede Türk Havacılık Tarihinde İlkerin İnsanı: Vecihi Hürkuş