in ,

Girişimsel Özgürlük Tam Olarak Ne Demek?

Birçok insan için kendi işini kurmanın arkasındaki motivasyon, kendi işinizi kurmanın getirdiği girişimsel özgürlük. Peki bu nedir ve ne vaadeder?

Kendi işinizi kurmanın arkasında size vaadettiği şey özgürlük fikridir. Girişimsel Özgürlük. Bu tanım esasında hem arkası dolu bir tanım hem de tuhaf bir tanım. Kendi işini yeni kuran küçük işletmeciler, belki de o ilk aşamayı atlatmak için en çok ve en zor çalışan kişilerdir.

9-5 Çalışmayı unutun

Bu, sitede ve instagram sayfamızda en çok kullandığımız klişelerden birisi olabilir ancak doğruluk payı da var: “Sevdiğiniz bir işi seçin, sonra çalışmak zorunda kalmayacaksınız.”
Bir girişimcinin hayatına baktığınız, yüksek ihtimalle sabah 9, akşam 5 çalışma gibi bir durumu olmayacaktır. Ve yüksek ihtimalle de sabah 5 akşam 9 gibi bir çalışma aralığında olacaktır. Ama sevdiğiniz bir şeyi yaparken ona karşı hissettiğiniz tutku sizi bu kadar ayakta tutacaktır.

Tutku

Bir işte, o işi en iyi yapanlara baktığınızda göreceğiniz en belirgin şeylerden birisi de o işe karşı kalplerinde ve ruhlarında hissettikleri tutku oluyor. En kuaförden en iyi mühendise kadar tutkuları zirvelerde oluyor. Kendi kaderinizin ustası olduğunuzda sizi ilerletecek olan şeyler hırsınız ve tutkunuz.

Risk ne?

Girişimciler, hiçbir zaman alacakları risk konusunda korkuya kapılmamalıdır. Bazı durumlarda da o riski kucaklamalıdırlar. Bazı zamanlar yollar engebeli olacak, bazı zamanlarda ise yollar gayet iyi olacak. Ancak baktığımız zaman 9-5 işlerde dahi hangi işte iniş ve çıkışlar yok ki?

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Google'ın 10 altın kuralı

Google’ın 10 Şirket Felsefesi

Gezerek para kazanmak

Göçebe İş Adamı Olmak Mı İstiyorsun? (Gezerek Para Kazanmak)