in

Günlük Motivasyonlarınız İçin Basit ve Bilimsel 4 Yöntem

Her gün hedefleriniz hakkında düşünmüyorsanız, belki de hayatınıza düşündüğünüzden daha uzaksınız. Günlük motivasyonunuz için basit 4 yöntem yazımızda!

Hayatınızda genel olarak bir şeylerden kaçmak yerine bir şeylere odaklanma sizi hedefe götürme konusunda daha efektiftir. Odaklandığınız şeyler, sizin odağınız arttıkça daha da genişlerler. Eğer kötü şeylerden kaçmak yerine daha iyi şeylere odaklanmayı seçerseniz; kendinize olan güveniniz artacaktır ve karşılaştığınız zorluklar için daha donanımlı olursunuz.


Devamlı günlük motivasyonunuz için 4 basit ve bilimsel yöntem:

1)Dilini bil

Dilinizi tanımak, onu iyi kullanmak her şeyden önce kendinize karşı farkındalığınızdır. Eğer bir şeylerin farkında değilseniz, bunu değiştiremezsiniz. Konuşmalarınızdaki ya da etrafınızda konuşanlardaki negatif olan ya da kısıtlayıcı olan şeyleri farketmek istersiniz. Bu yüzden dilinizi tanımaya başlamak isterseniz, buradan başlayın.


2)Yönünüzü belirleyin

Yönüzü gözden geçirerek ve belirleyerek; hedefleriniz için her gün hazırlığınızı gözden geçirebilirsiniz. Eğer bir uçak gideceği yere güvenli bir şekilde ulaşıp inebiliyorsa; bu sürekli gittiği yön hakkında kontrolü sağlayan pilot sayesindedir.


Günlük motivasyonunuz için basit ve bilimsel 4 yöntem


3)Kazancınız sayın

Şu anki özgüveniniz, önceki başarılarınız sayesinde sahip olduğunuz bir şey. Bu özgüveninizin farkına varmak için önceki başarılarınızdan sahip olduğunuz kazanımları gözden geçirmeniz sizin yararınıza olabilir.


4)Sonuçlarınızı düşünün

Nerede olmak istediğinizi, görsel olarak gözden geçirmeniz sizin yararınıza olur. Sonuçları zaten sonuca ulaşmışsınız gibi görsel olarak düşünmeniz, bilinçaltınızda olayı yeniden şekillendirmenize yardımcı olur. Bu hayal etme ve görselleştirme olayı ne kadar düzenli olursa, gelecekteki durumunuz daha inanılabilir olacaktır.


Yazıyı okumak için üzerine tıkla!

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

8 Maddede Türk Havacılık Tarihinde İlkerin İnsanı: Vecihi Hürkuş

Startup’ınızı Büyütmek İçin Yaşamanız Gereken 4 Kültürel Değer