meditasyon uygulaması apk
in , ,

Huzuru Bulmanıza Yardımcı Olacak 3 Mobil Meditasyon Uygulaması

İş yerinde stres mi yaptınız, hayatınızdaki küçük şeyleri bile kabul edemiyor musunuz? Meditasyon tam size göre.

Ocak 2018’de insanların Google’da arattığı kelimelerde yüksek hacimli aramaya sahip olan öbeklerden birisi de “meditasyon uygulamaları” idi. İnsanlar artık vakitleri olmamasına rağmen, huzuru bulmak ve huzurlu olmak istiyorlar. Bu bir nevi geleceğe yatırım. 

Meditasyonun işe yarayan bir yöntem olduğunu gösteren birçok kanıt mevcut. Birçok araştırma da mevcut. Hopkins Üniversitesi’nin 19.000 meditasyon programı üzerinde yaptığı araştırmaya göre, meditasyon; anksiyete, depresyon ve ağrıların azalmasına yardımcı oluyor.

Siz de içinizdeki “zen”le iletişime geçmek istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Sizin için 5 uygulamayı sıraladık. 

İlgili olarak: Kilo Verdiren Sağlıklı ve Lezzetli Atıştırmalıklar 


Calm

meditasyon uygulaması ekşi calm

Calm 2017 Apple tarafından yılın uygulaması seçildi çünkü uygulama arayüzünde doğadan çokça yararlanıyordu. Uygulamada “7 days calm” (7 günlük sakinlik), “body scan” (vücut tarama) ve “collage collection” (kolej koleksiyonu) gibi seçenekler var. Geceleri uyumakta zorlu çekenler için de sakince uyumanız için hikayeler kısmı mevcut. 

Uygulamayı kullanan kişilerin yorumları da oldukça olumlu. Çoğu kişi uyku döngülerinin düzeldiğinden, gün içinde daha rahat olduğundan ve uygulamayı kullanırken arayüzün iyi bir deneyim için tasarlanmış olduğundan bahsediyorlar. 

Uygulama Android ve iOS için mevcut. Ücretli ve ücretli versiyonları bulunuyor. 

İlgili olarak: Çok Fazla Uyumanıza Rağmen Yorgun mu Hissediyorsunuz?

Zenfriend

meditasyon uygulaması apk zenfriend

Eğer bir uygulamadan beklentiniz onun çok basit olması ise ZenFriend sizin aradığınız uygulama olabilir. Sesler gerçekten çok güzel ve meditasyonunuza dair istatistikleri de takip edebileceğiniz bir arayüzü var. Uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise, diğer medidatörlerle beraber ortak bir haber akışında buluşabiliyor oluşunuz.

Kullanıcıların uygulama hakkında en çok yaptığı yorum ise, uygulamanın sakinleştirici ve sezgisel bir arayüzü olduğu. 

Uygulama hem Android hem de iOS için ücretli ve ücretsiz sürümlerle mevcut. 

İlgili olarak: Zengin ve Başarılı İnsanlar Uyumadan Önce Ne Yaparlar?


Headspace

meditasyon uygulaması headspace

Headspace’in ilgi çekici olmasının sebebi birçok meditasyon dizisinin mevcut olması: Temel, Hüzün, Huzursuzluk, Mutluluk ve Denge. Bunların haricinde de birçok seçenek için hazırlanmış meditasyon süreçleri uygulamada bulunuyor. Sinirli ya da öfkeli olduğunuz durumlarda da uygulama sizin için bazı egzersiz hareketleri önerebiliyor.

Kullanıcılar, çok kısa sürede bu uygulamanın günlük parçaları haline geldiğini birçok kez söylemişler. Uygulamaya alışmak ve bir şekilde efektifliğini kullanmak çok basit.

Bu uygulamanın da ücretli ve ücretsiz versiyonları Android ve iOS için mevcut. 

İlgili olarak: Girişimciler Kaygı ve Endişe İle Nasıl Başa Çıkabilir? 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Olduğunuz Herhangi Bir Sektörde Nasıl Büyüyebilirsiniz?

29 yaşındaki Demet Mutlu Üçok, İstanbul, Lozan ve Tokyo üçgenindeki baş döndüren profesyonel kariyerine aniden ara verip Harvard’da MBA yapmaya başladı. Bir yıl sonra eğitimini dondurup, 300 bin dolar sermayeyle Trendyol’u kurdu. Ve 16 ayda değeri 150 milyon dolar olan bir şirket yarattı.

Başarılı Türk Kadın Girişimciler