in ,

İnsanlar Çılgınca Davrandığınızı Düşündüğünde Bile Hayallerinize Nasıl İnanırsınız?

Etrafınızdakilerin ne dediğini önemsemeden, hayalleriniz ve düşüncelerinizin peşinden nasıl gideceğinizi bu yazımız okuyarak öğrenin!

Eğer hayallerinize ulaşmak istiyorsanız, bir rüyayı gerçekleştirmek istiyorsanız; ilk önce o hayallere ve rüyalara sahip olmanız gerekir.

Aileniz, en yakın arkadaşlarınız; sevdikleriniz bile bazı durumlarda hayallerinize inanmayacaklar. Bu gayet normal olabilir, çünkü; siz imkansızı başarmaya çalışıyorsunuz. Ancak bu inanmama durumu kesinlikle sizi vazgeçirecek bir sebep değil. Bu kişilerin kendinize olan güveninizi kırmasına izin vermeyin, yeter.

Fikirlerinizi, düşüncelerinizi ya da yapmak istediklerinizi çevrenizle paylaştığınzda size inanmayabilir ya da sizi desteklemeyebilirler.

Böyle anlarda şu sözü aklıma getiriyorum:

“Eğer siz hayallerinizin peşinden gitmezseniz, birileri kendi hayalleri için sizi işe alacak.”

Hayallerinizin peşinden nasıl gitmelisiniz?

Bir rüyanın doğuşu

Hiçbir merkezi yere yakın olmayan bir yerde mutsuz bir şekilde sevmediğiniz işi yaptığınızı düşünün. Hayattan beklentileriniz kalmamış ve sadece karın tokluğuna çalışıyorsunuz. Bir anda aklınıza bir fikir geldi ve bu şekilde maceraya başladınız. Tabi hayallerinize ulaşacağınız o büyük şehre gittikten sonra. İşte bu kadar, başladınız!

Büyük bir şehir sana yabancı gelebilir, belki biraz da pahalı gelebilir. Bunlar seni korkutmasın ve pes etmeye falan da kalkışma. Çünkü sen de farkettin ki artık kimseyle konuşmuyorsun ve her boş anında uyumadan önce uyandığında hep aynı şeyi düşnüyorsun: hayalini.

Kendine inan!

Hiçbir şey ulaşılmaz değildir; büyük bir ev, iyi bir araba ya da hayalini kurduğun herkese yarar sağladığın o fikrin. Bazen imkansız gözükseler bile öyle değillerdir.

Sürekli imkanları daha iyi hale getirmek için biraz daha beklemeyi tercih ederiz, ancak bunun altında yatan şey esasında tembelliktir. Sen bunu kendi içinde normalleştirmek için daha fazla deneyim, daha fazla para, cesarey ya da başka bir şey olarak gösterirsin ama asla bekleme. Çünkü sürekli dediğimiz gibi mükemmel zaman diye bir şey yok.


Hayallerine giden adımlar

Hayallerine inanmak da yetmez.

Ailenizdekilerin, arkadaşlarınızın bile hayallerinize her zaman inanmadığı ve inanmayacağı açık. Bu yüzden inanmak yetmez, onları gerçeğe dönüştürmek gerekir.

1)Hedefini gerçek bir şey ile şekillendir

Harekete geç artık. Artık yaşadığın şeyleri yazmaya başlayabilirsiniz. Olan şeyleri de yazabilirsiniz.

Bugün 30 Temmuz 2018. Bugün yeni hayatımın ilk günü. Ve şimdiden herkes gülmeye başladı. İşten sonra, arkadaşlarımla kahve içmek için buluştum. Yeni arkadaşlarımdan bazıları yeni evime ve ofisime yakın oturuyorlar; bu çok iyi!

Seni yönledirecek şeyleri bul

Bazen hedefinize ulaşacak şeyler, sizin çok daha önceden belirlediğiniz yönergeler olabilir. Örneğin yeni bir iş için nerelere bakmam gerekir ve bunun yolları nedir? 

İleride karşınıza çıkabilecek sorunları belirlemeye çalış

Zor durumlardan bahsetmiyorum ama yine de her türlü duruma hazırlıklı olmak gerekir. Hayallerine giden yolda çalışmaya başladığında belki de hiçbir şey planladığın gibi gitmeyecek. Belki de önceden bunlara karşı önlem alarak olabildiğin hazırlıklı olabilirsin.

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Empati Yeteneğimizi Geliştirmenin 3 Yolu

İyi Bir CEO Olmanın 3 Farklı Yolu