iş ararken farkedilmenin 3 kolay yolu
in

İş Ararken Fark Edilmenin 3 Kolay yolu

Aradığınız işte sizinle beraber kaliteli insanlar iş arıyorken fark edilmek kolay değildir

İş ararken başvurmak istediğiniz işte sizinle beraber kalifiye elemanların olduğu oldu mu? Böyle durumlar için size birkaç ipucu hazırladık, okumaya devam edin!

Hiç kendiniz için mükemmel olan bir iş buldunuz mu? Cevabınız evet ya da hayır olsun, farketmez; ne ile karşılaşacağınızı bilmeden buna her gün hazırlanıyorsunuz. Aslında mükemmel bir işe kabul edilmek için bütün yeteneklere ve niteliklere sahip olabilirsin, sadece belki de şansa ihtiyacın vardır?

Ancak bir de şöyle bir durum var; ya bütün adaylar aynı yeteneklere ve niteliklere sahipse? Bu durumda nasıl rekabet edeceksin?

İlgili olarak: Çalışmak İçin Gidilebilecek 5 Ülke Önerisi

Farkedilmek ve o işe kabul edilmek ister misin?

İşte ön 1çıkmak ve işe alınmak için adaylardan farklı olarak neler yapmanız gerektiğini bilmek zorundasınız. Fark edilmek ve farklılıklarınızı öne çıkarmak için 3 ipucu:

1.Amacınızı kavrayın

iş ararken yapılan hatalar

Zorunluluk olmadığı sürece e-postanızda bu iş ilanını nasıl bulduğunuzu belirtmek yerine daha çok kendinizi resmi olarak tanıtmaya çalışın. Etkin bir e-posta trafiğinde bile ilk görüşmeye kadar sürekli hakkınızda bilgi verin.

Başvuru yaptığınız yerin katkı verecek yeteneklerinizi ve niteliklerinizi bilmesini sağlayın. Sizi işe alan kişiler için önemli olan her şeye odaklanmalısınız. Bu insanların yüksek niteliklere sahip birilerini aradığını unutmayın ve onların size şirkette neden ihtiyaç duyduklarını asla unutturmayın.

2.Kişisel bir bağlantınızdan bahsetmek

Başvurduğunuz şirkette eskiden çalışan veya şu an hali hazırda çalışan birisini tanıyorsanız; bu kişiyle irtibat kurduğunuzdan emin olun. Bunun yapmanızın sebebi ise, şirketlerin artık daha güvenilir kişileri aramak istemesidir.

Eğer çok gerekli ise, bu tanıdığınız kişinin adını referanslarınıza bile yazabilirsiniz, tabi bunu ilk önce sorsanız iyi olur.

İlgili olarak: Verimli Bir Çalışma Ortamı İçin 8 Öneri

3.CV’nizi şahsen verin

Eğer hanenize birkaç puan daha eklemek isterseniz, CV’nizi şirkete e-posta aracılığıyla değil de kendiniz giderek verebilirsiniz. Eğer şirketle aynı yerde iseniz, bu çok zor olmayacaktır. Haricen sizi daha profesyonel gösterebilir.

Bu şekilde işinizi hallederek daha kolay farkedilebilir hale gelmenizi sağlar. Tabi bu her zaman mümkün olmayabilir.

İlgili olarak: Verimliliğinizi ve Üretkenliğinizi Arttıracak 7 Instagram Hesabı

Ne düşünüyorsun?

50 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çalışmak İçin Gidilebilecek 5 Ülke Önerisi

Para Kazanmak İçin Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş