in , ,

İyi Bir CEO Olmanın 3 Farklı Yolu

3 farklı CEO’dan iyi bir liderlik için izlemeniz ve takip etmeniz gerek stratejileri sizin için derledik. İyi bir CEO olmak için yazının devamını okuyun! 

Çalışan herkesin uyandığında gitmek için can attığı bir iş hayal edin. Yüksek ihtimalle çok ütopik bir şey oldu. Çoğu iş hem siyasi çıkarlar hem de kişisel çıkarlardan dolayı çalışmak istenmeyecek kadar kötü durumda.

Ancak bu yazımızda paylaşacaklarımız bunların tam tersine, iyi bir çalışma ortamı oluşturmak için gereken liderlik ipuçlarını içeriyor. Yazıda bahsedeceğimiz her yol, bir CEO’nun kendi stratejisini içeriyor.


Dottie Herman

ceo nedir ceo açılımı

Çok az kişi rüyalarına hayallerine giden yolda rock yıldızı sıradan olmayan hedefler seçiyor. Ancak çoğumuz normal hedeflere sahip oluyoruz. Durum böyle iken bir lider olarak sizinle beraber çalışan ve nispeten sıradan hedefler seçen kişilerin işe karşı ilgilerini nasıl arttırabilirsiniz?

Günümüzde kontrol etmek dışında yukarıda da söylediğimiz gibi etki etmeliyiz ki performansımızı arttırabilelim. İyi liderler ne olursa olsun veya çalışanları ne konumda olursa olsun; nispeten sıradan olanlara ilham verirler.


Melanie Perkins

ceo nedir ceo açılımı nedir

Başarılı liderler, ekibin diğer kalanı etraftaki kirliliği temizlerken kalanına da ilham vermek ve onları motive etmekle meşgullerdir. Bu yüzden de ekibe ilham veren ve o ekibi motive eden büyük hedefleri belirlemek liderlerin görevidir. Eğer büyük bir ekiple çalışıyorsanız, bu ekip büyük hedeflerle motive olacaktır.


Liz Herrera

Eğer çalışanlarınız soru sormaktan çekiniyorsa, yüksek ihtimalle size işle ilgili olarak da öneri vermekten çekiniyorlardır. Bu konuyla alakalı olarak da Carl Sagan’ın “aptal soru diye bir şey yoktur.” sözünü çalışanlarınızı teşvik etmesi amacıyla kullanabilirsiniz.

İster kabul edin, isterseniz kabul etmeyin; işletmeler büyümek istiyorlarsa çalışanlarının önerilerine kulak asmalıdırlar.

Eğer çalışanlarınızın öneri vermesini teşvik etmek istiyorsanız, şirketinizde beyin fırtınası toplantısı gibi şeyler organize ederek onların önerilerini alabilirsiniz.


Devamı gelecek, eğer haberdar olmak istiyorsanız; bizi sosyal medyadan takip edin!


Yazıyı okumak için üzerine tıkla!
Yazıyı okumak için üzerine tıkla!

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İnsanlar Çılgınca Davrandığınızı Düşündüğünde Bile Hayallerinize Nasıl İnanırsınız?

Pes Ettiğinizi Düşündüğünüz Zamanlarda Yapmanız Gereken 5 Şey