in ,

İyi Kariyerlere Sahip CEO’ların İlk İşleri

Bugünlerde aşina olduğumuz CEO’lardan çoğu kariyerlerine para kazanmak için sıradan işler yaparak başladılar. İşte CEO’ların ilk işleri! ceoların ilk işleri

İlk işleri sıradan ve zorlayıcı olan günümüz CEO’larının çoğu herkes gibi zorlu yollardan geçti. Hedeflerinden şaşmadılar ve o yoldaki basamaklardan teker teker çıktılar. Özellikle başarılı insanların hayatlarına baktığınız zaman, kariyerlerinin başlangıçlarında çok fazla zorlanmışlardı. Bu isimlerin bazıları bu işleri para kazanmak için yaptılar ve ister istemez gelecekleri için büyük dersler aldılar. Haberin kaynağındaki bilgilere göre (Business Insider) en başarılı CEO’lar aşağıda sıralandı!

1)McDonald’s eski CEO’su – Jim Skinner

başarılı ceoların ilk işleri
Jim Skinner

Jim Skinner, McDonald’s’taki işine 1971 yılında bir “restoran müdürü stajyeri” olarak başladı. Banliyödeki bir McDonald’s’ta “restoran müdürü stajyeri” olarak göreve başlayan ve iki yıl sonra da McDonald’s’ın eğitimlerini verdiği bir okul olan Hamburger Üniversitesi’nden mezun olan Skinner, CEO’luk yolundaki ilk adımını böyle attı.


2)Walmart CEO’su – Doug McMillon

2009’dan beri Walmart CEO’luğunu yapan Doug McMillon, ilk olarak Walmart yük kamyonlarının yüklerini boşaltma işini yapıyordu. Bu serüven ise onu, CEO’luğa kadar götürdü.


3)Lenovo CEO’su – Liu Chuanzhi

Geçtiğimiz zamanlarda IBM’in kişisel bilgisayar departmanını bünyesine katarak büyük bir atılım gerçekleştiren Lenovo’nun kurucusu ve eski CEO’su da yukarıdaki CEO’lar gibi kariyerine kötü noktalardan başlayan insanlardan birisi. 1960’lı yıllarda Çin’deki devrimin sonuçları olarak Mao’nun “Kültürel Devrimi” sırasında pirinç tarlalarında çalışarak kariyerine başladı!


4)Dell CEO’su – Michael Dell

Dell, teknoloji şirketinin kurucu olan Michael Dell, başlangıçta para kazanmak için Çin restoranında bulaşık yıkayarak kariyerine başladı.


CEO’ların hayatından bahsetmişken;

Yazıya ulaşmak için üzerine tıklayın!
Yazıya ulaşmak için üzerine tıklayın!

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başarılı Girişimcilere Göre Başarı Nedir?

Size İlham Olacak Hayat Kolaylaştıran 8 İcat