para kazanma yolları
in ,

Kazandığınız Parayı Arttıracak Kariyer Tavsiyeleri

Şu an kazandığınızdan bağımsız olarak daha fazla para kazanmak istiyorsunuz ancak ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Bu yazımızda hemen her kariyere uydurulabilinecek tavsiyelerle, kazandığınız paradan bağımsız olarak daha fazla kazanmanız için gerekli tavsiyeleri topladık. Bazıları size dürüst bile gelmeyebilir, ancak daha fazla para kazanmak istiyorsanız; okumaya devam edin!

Eğer daha fazla kazanmak için tavsiyeler yerine evden çalışarak hem daha az yorulmak hem de daha çok kazanmak istiyorsanız: Evden yapabileceğiniz 8 yan iş yazımıza göz atabilirsiniz. 

Daha fazla para kazanma

Bu yazımızda bize esin kaynağı olan tavsiyeler LifeHack sitesinde yazar olan Kris McPeak‘in LifeHack’te yazdığı yazılar. 

Kariyer tavsiyesi #1 – Diplomatiklik

para kazanma

Diplomatik davranarak daha fazla kazanabilme imkanınlarının önünü açabilirsiniz. Ancak burada bahsettiğimiz diplamasi sadece siyaset ile alakalı olan diplomasi değil. Yazının en başında da belirttiğimiz gibi bu tavsiyeler, herhangi bir kariyere uygulanabilirler. 

Diplomatik davranarak her ne kadar işleri lehinize genişletseniz de bazı kişilerle de çalışmanız zorlaşabilir. Ancak bundan önce, eğer diplomatik kararlar almak istiyorsanız; öncelikle ne istediğinize karar vermeniz gerekir. 

İhtiyaçlarınızı belirlemelisiniz ve bu ihtiyaçlarınıza ya da hedeflerinize ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini belirlemelisiniz. Bu şekilde davranarak hem şirketinize hem de kendinize değerler katabilirsiniz.


Kariyer tavsiyesi #2 – Gri kararlar

para kazanma yolları

En iyi liderler, belirsizlik sorununa güven ve adaptasyon duygusuyla cevap verebilenlerdir. 

Eğer başarınızı arttırarak daha fazla kazanmak istiyorsanız, belirsizliklerle başa çıkmak zorundasınız. Aynı zamanda bu belirsizliklerle başa çıkarken, şu anda içinde bulunduğunuz anı da kaçırmamanız gerekir. Zira yumruklarınızı tam olarak sallayamayabilirsiniz.

Ancak gri kararlar alarak da hem bir konudaki esnekliğinizi arttırabilirsiniz hem de değişimden kaçmayarak kazanma potansiyelinizi arttırabilirsiniz. 


Kariyer tavsiyeleri #3 – Sorumluluklardan kaçma!

sorumluluklardan kaçma!

Bu başlık altındaki tavsiye ise, hem tüm kariyerlere hem de direk bir şekilde hayatınıza uygulayabileceğiniz bir tavsiye. 

Ek sorumluluklar, ek gelir gibi bir şeydir ancak kabul etmeden önce bir şeyler yapmanız gerekebilir. Öncelikle size neden bu sorumluluğun teklif edildiğini öğrenmeniz gerekir. Bu soruya en basitin bir cevap, ya bu sorumluluğu sahiplenen kişi işten ayrılıyordur ya da organizasyondaki insanlar arasındaki sorumluluk dağılımıdır. 

Bu teklifin size gelmesinin sebebi, bir önceki sorumluluğunuzda iyi sonuçlar aldığınız için ve amiriniz sizden memnun diye mi yoksa amiriniz sadece sizi deniyor mu? 

Söylediklerimizden çok daha farklı şeyler olabilir, ancak asıl önemli olan; sizin bu konu karşısındaki tutumunuz ve söyledikleriniz. 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

eminem başarıları eminem başarı hikayesi

Zorlu Bir Yoldan Sonra Eminem’in Başarı Hakkında Söylediği Sözler

bundle news bundle haber

8topic, Yerli Haber Akış Uygulaması Bundle’da!