freelancer olarak ya da kendi işinizde çalışıyorsanız öğrenmeniz gerekenler
in ,

Kendi İşinizde Çalışıyorsanız Bilmeniz Gereken 7 Şey

Freelancer olarak ya da kendi işinizde çalışıyorsanız; bilmeniz gereken şeyleri bu yazımızda toparladık.

Şu anda yukarıda belirttiğimiz şekilde çalışıyor olabilirsiniz ya da ileride böyle çalışma gibi bir isteğiniz var ise; bu yazımızda bilmeniz gereken şeyleri bulabileceksiniz.

1)Muhasebeci bulun.

Tek başınıza kendi işinizin mali tablolarını oluşturmak, incelemek ya da takip edip bunun bir de vergilerini takip etmek hem zordur, hem de bir yerden sonra bilginiz dışında kalacağı için tehlikeli de olacaktır. Bunun yerine, sizin için paranızı takip edebilecek ve düşük bir miktar karşılığında vergilerinizi ödeyebilecek bir muhasebeci bulmalısınız.

2)Takip et

Yukarıda da yazdığımız gibi, bir muhasebecinizin olması vergi yükümlülükleriniz için iyidir. Ancak siz şirketinizdeki genel karlılığı göz önünde bulundurarak analizler yapmak istiyorsanız her şeyi takip etmeniz gerekir. 

Bunu kendiniz excelde oluşturduğunuz tablolarla da yapabilirsiniz ya da bu iş için hizmet veren uygulamaları ve servisleri de kullanabilirsiniz. Google e-tablo bu iş için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz servis.

Bunları takip etmeniz ve devletin teşvik için yaptığı vergi indirimleri takip etmeniz size yardımcı olacak.

3)Kendiniz bir marka olun

Bunu en başta kendinize kabul ettirmeniz lazım: Eğer kendiniz bir marka olup, satış yapmak istiyorsanız başlarda sizden daha büyük markaların sizi kullanmasına izin vermeniz gerekecektir. Bu yüzden de insanların size ulaşabileceği büyük markalarla çalışmak işinize gelecektir.

Bu konuda markanızı ve çevrenizi nasıl geliştireceğinize dair birçok rehber sitemizde mevcut.

 

4)Satış noktanızı seçin

Bundan önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere sadece ihtiyaçlara hitap eden ve insanların duygularına hitap edebilen ürünleri satabilirsiniz. Bunlardan da önemlisi, bunları doğru yerde satabiliyorsanız gerçekten satabilirsiniz.

Însanların satın aldıkları yer, en az ne sattığınız kadar önemlidir.

5)Satış, satış, satış

Artık bir kitlenizin olduğunu ve satış yapmanız gerektiğini düşünün. Bunu ilk seferde yapamayacaksınız yüksek ihtimalle. Birden fazla planınız olsun, çoğunda başarısız olacaksınız. Ancak sürekli büyümeyi elde edene kadar bu planlarının hepsini deneyin.

Farklı kitleler deneyerek varyasyonu arttırın.

Müşteri ilişkiler artık en önemli olan şey.

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öğrencilerin Başarı İçin Yapması Gereken 8 Şey

Ücretsiz oyun, eğlenerek kodlamayı öğreten

Eğlenerek Kodlamayı Öğreneceğiniz 4 Ücretsiz Oyun