in ,

LinkedIn Profilinizi Geliştirmenin Ve Daha İyi Bağlantılara Sahip Olmanın 5 Yolu

Kariyerinizde sürdürülebilir fırsatlar, bağlantılar ve ilişkiler istiyorsanız, LinkedIn profilinize daha fazla önem vermeniz gerekiyor, işte birkaç ipucu!

LinkedIn baktığımız zaman profesyonel iş hayatının sosyal medyasıdır. Dijital iş hayatınızdan daha fazlası buradadır. Sizi tanımlar, sizin tanınmanızı sağlar; kalıcı bağlantılar edinmenizi belki de iş hayatınızın başlamasını sağlar. İşverenler burada profilinize bakabilirler sizinle ilgili bağlantıları bilgileri görebilirler.

LinkedIn iş değil de sizin sektörünüzde çalışan kişilerle de bağlantı kurmanızı, bilgi alışverişinizi belki de sizi kara geçirecek bir ortaklık başlamasına sebep olacaktır. Ama bunlar olmadan önce tam bir LinkedIn profiline ve bağlantılara ihtiyacınız var. Her şey tamamlandığında belki de her şey kendiliğinden gelişecektir.

İlgili olarak: Yeterliliğinizi Sorgulatacak 4 LinkedIn İstatistiği 

1.LinkedIn profilinizi eksiksiz doldurun ve boşluk kalmadığına dikkat edin.

Her kullanıcı ilk girdiğinde çok hevesli fakat bilgi doldurmaya geldiği zaman, zaman kaybı olarak görüyor. Bunun zaman kaybı olmadığının farkına varın; adım adım her boşluğu düzenli, anlaşılır bir dilde ve ilgi çekici şekilde yazın ki bu sizi merak edici kılsın. Site size adım adım yardım etmektedir zaten kullanıcı dostudur sizi çok uğraştırmaz.

İlgili olarak: Yeni Olduğunuz Herhangi Bir Sektörde Nasıl Büyüyebilirsiniz? 

2. URL’nizi hatırlanması kolay bir şey  seçin.

Eğer adınız alınmamış ise tam adınızı kullanmanız çok güzel olurdu fakat çok fazla kullanıcı olduğu için bunun yapılması mümkün değil. Profilinizi düzenlemeye girdiğinizde, sağ üst köşede “URL’yi Düzenle” yazan bir alan var. Tıklayın ve adınızı eklemek için www.linkedin.com/in/ adresini değiştirin.

ilk başta, böyle bir şeye benzeyebilir: huseyin-veyseloglu654369. Sadece bunu değiştirmeyi deneyin: www.linkedin.com/in/HuseyinVEYSELOGLU

Bunu yapmak size artı sağlayacaktır. Sizi tanıyan herkes rahatlıkla url girerek sizi bulabilir; farklı bir şeye gerek yok.

İlgili olarak: Para Kazanmak İçin Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş 

3. Aktif LinkedIn kullanıcısı olun.

Sadece iş hayatı için düzenlemeyin. Aktif olun ilgi çekici, motivasyon arttırıcı, ilham verici videolar ve görseller görebilirsiniz. Tanıdığınız kişiler ile bağlantı kurunuz iş arkadaşları, üstleriniz, altlarınız fark etmez; bu işlemi yaparsanız sizin ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.

Siteyi zaman zaman kontrol etmeyi unutmayın. Bağlantı isteklerini kontrol ediniz, güncellemeri kontrol ediniz.

İlgili olarak: Şirketler ve Kurucularının Şirketleri Kurdukları Zamanki Yaşları 

4. İyi bir LinkedIn özeti ekleyin.

Herkesin hayatının bir özeti vardır. Profilinizde bilgilerden önce ilgi çekici olan özetinizdir. Özetinizi 3. ağızdan yazınız; bilgilerinizi ve yetkinliklerinizi yazınız. Bu sizi ön plana çıkarır. Sahip olduğunuz yetkinlikler sizin altın bileziğinizdir.

İlgili olarak: Göçebe İş Adamı Olmak mı İstiyorsun? (Gezerek Para Kazanmak)

5. İnsanlara yeteneklerinizi onaylamalarını sağlayın.

Yetkinliklerinizi ve becerilerinizi sizi tanıyan ve bu becerilerinizi gören kişiler tarafından onaylatın. Bir program konusunda bilginiz varsa ve sizin tanıyan kişiler tarafından görülüp onaylandı ise profilinizde onay verilmesini sağlayın. Konuşma hitap konusunda deneyimli iseniz aynı şekilde onaylatınız. 

Sizde başkaları için aynı şeyi yapınız. Bu sizin aynı şekilde ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.  

İlgili olarak: Kesinlikle İşinize Yarayacak 300+ Ücretsiz Dijital İçerik Kaynağı 

Ne düşünüyorsun?

60 puan
Upvote Downvote

Hüseyin VEYSELOĞLU Yazdı!

kurucu ortak, içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Para Kazanmak İçin Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş

kotu iletisim ornekleri karikatoru

Kötü Haber Verirken Uzak Durmanız Gereken 3 Hata