in , ,

Müthiş Bir Şekilde Başarılı İnsanların Güçlü Özellikleri

Başarılı insanların yaptığı her şey, aslında senin için de mümkün!

Başarılı insanları, diğerlerinden ayıran bazı doğal yetenekleri de mevcut tabi ama onları kendi özelliklerini de göstermeyi başardılar.

Başarılı insanlar, bizden farklı olarak durumlara da farklı bir şekilde yaklaşıyorlar. Karşılaştıkları engelleri, zorlukları bizden farklı bir şekilde görüyorlar. Bu şekilde de diğerlerinden daha uzun bir mesafe kat etmelerini sağlayan özelliklere sahip oldular. 

Büyük hayallerinize ulaşmak istiyorsanız, sıradan olduğunuz özelliklerinize çare bulmanız gerekiyor. İşte başarılı insanların bunları nasıl yaptıklarına dair özellikleri: 

İlgili olarak: Başarılı Türk Kadın Girişimciler

1.Hedeflerine odaklılar ama bu konuda esnekler

Başarılı insanların büyük hayalleri olurlar, ancak daha önce de belirtiğimiz üzere hedeflerini kısa vadeli ve uzun vadeli olarak ayırırlar. Hedeflerini belirliyorlar ve sürekli de çalışıyorlar. Eğer siz de başarılı olmak istiyorsanız kendinize hedefler belirleyin ve bu hedeflere gidecek herhangi bir yol haritasını çizin.

Ayrıca başarılı insanlar, değişen koşullara adapte olma konusunda da gayet kendilerini geliştirmişlerdir. Amaçlarını düzenli aralıklarla kontrol ediyorlar ve ilerleme kaydedip kaydetmediklerini kontrol ediyorlar. Eğer rotalarını değiştirmek durumunda kalırlarsa da bu konuda gayet esnek oluyorlar. Hatta gerekirse hedeflerini değiştirebilir, sıfırdan başlayabilirler. 

İlgili olarak: Yapay Zeka ile Sağlığınızı ve Üretkenliğinizi Nasıl Arttırırsınız?


2.Müthiş bir şekilde hırslılar

Başarı hiç kimsenin kucağına aniden düşmez, bunun çalışmanız ve biraz aç kalmanız gerekir. Başarılı insanları, diğerlerinden ayıran en önemli özellik; hırslarını sürekli olarak diri tutmalarıdır. Pes etmiyorlar. Eğer hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız, sürekli bu iş ile ilgilenecek motivasyonu içinizde yaşatmanız gerekiyor. Sürekli çalışmaya istekli olmalısınız. 

Başarılı olan insanlar, onları sürekli ileriye götüren sağlıklı bir rekabete sahiptirler. Ancak başkalarını da kopyalamazlar, sürekli olarak kendi çizgilerini bulmaya ve çizmeye çalışırlar. 

İlgili olarak: Başarılı CEO’ların Kimsenin Bilmediği Farklı Davranışları


3.Emsalsiz bir özgüven

Başarıya giderken en büyük düşmanlar, korku ve şüphedir. Bilmediğimizden, görmediğimizden korkuyoruz ve başarısız olacağımıza dair bazı şüphelerimiz var. Sürekli olarak içimizdeki şüphe ile mücadele halindeyiz ve başarı için yetersiz olduğumuzu düşünüyoruz. 

Ancak başarılı insanlar, bu endişelerle nasıl yüzleşeceklerini ve bunları nasıl kenara ittireceklerini biliyorlar/öğreniyorlar. Korkusuzca hareket ediyorlar ve hayallerinin peşinden gitmeyi de asla bırakmıyorlar. Yeni fikirleri denemek için cesaret ve özgüvenleri sürekli mevcut. 

Korkuları yok diyerek herhangi bir korkuya sahip olmadıklarını değil bu korkunun onları geri çekmeye izin vermediği kastediliyor. Başarılı olmak için, yeni şeyler denemeye devam edebilecek kadar emin ve cesur olmalısınız.

İlgili olarak: 2 Salise İçin 2 Ay Çalıştı: Bir Başarı Öyküsü Olarak Ramil Guliyev


4.Baskı altında sakindirler

Yüksek stres ve sürekli baskı altında olmak, bir işe yüzde yüzünüzü verememenizi ve bir şeyleri gözden kaçırmanızı sağlar. Bu yüzden genel olarak yüksek baskı altında iken deyimi yerindeyse eziliriz. 

Ancak başarılı insanlar yüksek baskı altında iken, sakinlemeyi ve stresin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı başarırlar. Baskı arttığında ise duruma pozitif bir şekilde yaklaşmayı başarabiliyorlar. Zorluğu herhangi olumsuz bir şey olarak değil de bir fırsat olarak görebiliyorlar. 

İlgili olarak: Zengin ve Başarılı İnsanlar Uyumadan Önce Ne Yaparlar?


5.Gerçekçi iyimserler

Başarılı insanlar, odaklarını sürekli olarak pozitif tutuyorlar ve bu konuda da sürekli gerçekçiler. Olumlu bir iyimserliğe sahip olunca, ister istemez gerçekçi bir perspektif ile gözlem yapabiliyorlar.

Başarılı olacaklarını biliyorlar ancak kolay bir şekilde başarıya ulaşamayacaklarının da farkına varıyorlar bu şekilde. Bu iyimserliğe sahip olmalarıyla beraber, bilmedikleri herhangi bir şeyin üzerinde yollarını aramak için çevik ve esnek olabiliyorlar.

İlgili olarak: Zorlu Bir Yoldan Sonra Eminem’in Başarı Hakkında Söylediği Sözler

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Satın Almaya Dair Bildiğimiz Her Şey Neden Yanlış? (Nöropazarlama)

elif eda güneş kim

Gurur Kaynaklarımızda Bugün: İnternetsiz Bir Köyden Mars Aracına Elif