akıllı indirme
in , ,

Netflix’te Yeni Akılllı Güncelleme

Netflix, çevirimdışı izleme özelliğine bir özellik daha ekleyerek “Netflix akıllı indirme özelliğini” getirdi. Bu yazımızda yeni olan neler olduğunu derledik.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Netflix yazısını okumuşsunuzdur. Bu yazıda Netflix’e gelen güncelleme ile akıllı indirme seçeneğini anlatacağız. Yeni dönemde bu akıllı indirme seçeneği ile ne değişecek?

Netflix yazısına ulaşmak için tıklayınız.

Netflix Mobil Geliştirme Birimi Başkanı Cameron Johnson, bu güncelleme ile ne gibi yeniliklerin geleceği hakkında açıklık getirdi: “Netflix uygulamasına “Akıllı İndirme” özelliği gelecek, ayrıca uygulamada dizi bölümleri için 30 saniyelik fragmanlar da bulunacak.” dedi.

Mobil Geliştirme bölümü olarak kullanıcıların tablet ve mobil cihazlarda en iyi çözünürlük ve en hızlı yükleme ile film, dizi izlemesini istiyor ve bunun için yeni geliştirmeler yaptıklarını, açıkladı.

30 Saniyelik fragmanlar ile bilgilendirme

Ayrıca mobil uygulama için gelen yeniliklerden biri de özel tasarlanan 30 saniyelik fragman izleme seçeneği olduğu ve bu özellik sayesinde film ve dizilerin her bölümü için indirmeden önce 30 saniyelik fragmanlar olacağı ifade edildi. Yani bu özellik sayesinde kullanıcılar dizi bölümünü indirirken, bölümün 30 saniyelik fragmanını izleyerek bölüm hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve bu sayede filmi ya da diziyi indirip indirmeyeceğine karar verebiliyor. 30 saniyelik fragman özelliğinin 26 Temmuz’dan itibaren uygulamada kullanılabileceği açıklandı.


Netflix’te sonunu getiremediğiniz 10 korku film yazısını okumak için tıklayınız.


netflix akıllı indirme özelliği

Netflix akıllı indirme özelliği

Akıllı indirme seçeneği nasıl çalışacak?

Yenilenen güncelleme ile indirdiğiniz bir bölümü izlemeyi bitirdikten sonra akıllı indirme ile o bölümü silecek ve ardından otomatik olarak sıradaki bölümü indirecek. Akıllı indirme sadece WI-FI bağlantısı ile gerçekleşecek bu da kullanıcılar için büyük avantaj.

Gereksiz dosyaların yer kaplaması gibi bir durum yok ya da ben yeni çıkan bölümü izlemedim gerideyim ve benzeri gibi dertleriniz olayacak sizin için bu işlemi yapacak yani siz artık bir bölümü indirmeniz yeter. Devamını Netflix’in akıllı indirme seçeneği yapacak, ne kolay değil mi ?

Netflix Ürün İnovasyon Yöneticisi Cameron Carson: “2016 yılında kullanıma sunulan indirme özelliği çok sevildiğini gördük. Mobil deneyimi üyelerimiz için daha kolay ve daha eğlenceli kılmak amacıyla sürekli çalışıyoruz. Bugün de netflix akıllı indirme özelliğini tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Hem “akıllı indirme” hem mobil özel video, sevdiğiniz yapımları her yere beraberinizde götürmenizi mümkün kılıyor” dedi.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Hüseyin VEYSELOĞLU Yazdı!

kurucu ortak, içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

başlamak için çok mu geç?

Şirketler ve Kurucularının Şirketleri Kurdukları Zamanki Yaşları

Engelleriyle ve Başarılarıyla Bir Pes Etmeme Öyküsü: Robert Downey Jr. Hayatı