in ,

Pozitif Olduğunuzda Yaşamınız Nasıl Değişiyor?

Günlük streslerim beni yeterince yıprattı artık pozitif olmak istiyorum diyorsanız, okumaya devam edin.

Pozitif düşünce, pozitif yaşam, nöral mutluluk… Bu kelimeleri daha önce duymuş veya araştırıp okumuşsunuzdur. Sosyal medya da bu şekilde kullanmak istenmektedir. Fakat yaşamış olduğumuz zaman dilimi ve çevrede herkes neredeyse karamsar ve mutsuz.

Son yıllarda, bilim adamları pozitif olmanın daha geniş kapsamlı etkilerini incelemeye başladılar. Pozitif olmak sadece beynimizi ve duygularımızı değil, bedenlerimizi, becerilerimizi, uzun ömürlülüğümüzü de etkiler.

İlgili olarak: Negatif Bir Durumu Nasıl Pozitif Bir Duruma Çevirebiliriz?

1.Pozitif olduğumuzda ilişkiler gelişir.

Eğer pozitif olursak, çevremizdeki insanlara,arkadaşlarımıza, ailemize, çalışma arkadaşlarımıza olumlu ve fikirlerine daha sıcak yaklaşabiliriz. Pozitif olmak ön yargıları yıkabilir. Size pozitif olun derken her şeyin güzel olacağını söylemiyoruz sadece olumlu olmaya yöneltmeye çalışıyoruz. Yoksa olmayacak bir projeye olumlu bakmak size artıdan çok eksi getirir.

İlgili olarak: Çalışmalarınızı Pozitif Yönde Etkileyecek 4 Öneri 

2.Pozitif olduğumuzda özgüveniniz yükselir.

Evet özgüven her birey için önemli bir şeydir. Öz güveniniz yüksek olduğunda başarma isteğiniz artacak ve işinize odaklanacaksınız. Öz güveninizi de arttıracak şey ise pozitif olmaktır. Başlamadan önce olumlu olmak en başta bize artı katacaktır.

İlgili olarak: İyi Liderlerin Sahip Olduğu 8 Güçlü Liderlik Özelliği 

3.Pozitif olduğumuzda kaygı azalır.

Kaygı ve korkular bizim başımızın belası ve bunlardan vazgeçemiyoruz. Maalesef her anımızda aklımıza gelebilir ve performansımızı düşürebilir.  Aslında olumlu olduğumuzda bu kaygılardan kurtulabilir. Tabi her anımızda kaygılarımız korkularımız olacak fakat bunları unutturmanın ve azaltmanın yolu pozitif olmak.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Hüseyin VEYSELOĞLU Yazdı!

kurucu ortak, içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ofis tasarımları 2018 2019

Ofis Tasarımı 2018: Yükselen ve Düşen Trendler

Çalışma Dönemi Başlıyor: Bahar Yorgunluğuna Karşı Önlemler