Girişimciler siyasi olaylar ya da seçimler karşısında ne yapmalı?
in ,

Siyasi Olaylar ve Tartışmalara Bir Girişimci Olarak Nasıl Tepki Vermelisin?

Bir girişimci olarak siyasi olaylar karşısında nasıl tutum alacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda teknoloji devlerinin bu konular hakkında tutumlarını derledik.

TechCrunch, geçtiğimiz günlerde bu konu ile alakalı olarak ABD’nin sınır politikaları hakkında teknoloji şirketlerinin verdiği tepkileri dosyaladı. Bunların arasında Facebook, AirBnB gibi büyük şirketler de vardı.

Girişimciler aslında kendilerini dahil etmeyen konularda neden konuşma yaparlar. Çalışma ortamlarından hiçbir şekilde ayrılıkları olmayan ama siyaset sayesinde bölünmeler yaşayanlar neden konuşurlar? Bu yazımızda teknoloji liderlerinden konuşurken nasıl yol izlediklerini derledik.

Siyasi tartışmalara değil, şirketinize odaklanın

Girişimcilerin bu gibi konularda marka tanıtma ve tüketicileri ile arasında bir ilişki kurarken optimum bir ilişki kurmaları gerekir. Aşağıda bu konu ile alakalı olarak AirBnB örneğini veriyoruz. AirBnB’nin bu yaptığı kişi kendisini değerli hissediyor.

AirBnB’nin CEO’su ve aynı zamanda ortak kurucularından olan Chesky’e göre, ait olmak sadece AirBnB’ye bağlı bir şey değil bu aynı zamanda Amerika ideallerinin de bir gerçeği. Bu tarz bir iletişim ile takipçilerinin ait hissetmesi gerektiğine bir vurgu yapıyor. Ve aynı şekilde bu resme bir AirBnB logosu ekleyerek de olayı resmileştiriyor.

Kişisel sosyal medya hesaplarınızı kullanarak düşüncelerinizi bildirin

Sosyal medya öyle bir hale geldi ki artık haber kaynaklarından daha hızlı bir şekilde iletişim kurabiliyorsunuz ve sosyal medya da kişisel hesabınızdan bir şeyler yazarken şirketiniz ile kişisel hesabınız arasında çok fazla fark olmadığının bilincinde bir şekilde yazın.

 


YouTube CEO’su Susan Wojcicki, göçmen politikalarıyla alakalı siyasi görüşlerini kişisel twitter hesabından yapıyor. YouTube, birden fazla alan hizmet verebilen bir internet sitesi ve birden fazla tema için de farklı Twitter hesapları bulunmasına rağmen; CEO takipçilerine kişisel hesabından sesleniyor.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlham Alınabilecek Sevimli Konel Ekmekleri

iyi bir marka ve işletme ismi nasıl seçilebilir?

İyi Bir Marka ve İşletme İsmini Nasıl Seçebilirsiniz?