motive eden filmler listesi
in , ,

Tam da İhtiyacınızın Olduğu Durumlarda Motivasyonunuzu Arttıracak Filmler Listesi

Bazen izlediğimiz filmlerin etkisi birkaç günlük, bazıları ise ömürlük olur. Bu filmler ömürlük ve sizi motive edecek filmler!

Bazen izlediğimiz bir filmin etkisinden birkaç gün kurtulamaz, bize hissettirdiklerini herkesle paylaşmak ister, herkesin bizim aldığımız güzel enerjileri almasını isteriz. Bazen sadece bir film bile hayatımızı değiştirmeye yetebilir. Bunun nedeni filmin bize vermek istediği ders, filmde geçen sadece bir cümle ya da filmdeki herhangi bir karakter olabilir. Bazı filmleri ömür boyu unutamaz, o filmlerin yerini her daim ayrı tutarız. Hatta bazen sadece bir film, tüm umutlarımızı yeniden canlandırır, hayallerimizi gerçekleştirmemiz için bize adeta bir akıl hocası olur.

İlgili olarak: Disney Filmleri İle 4 Değerli Pazarlama Dersi

Biz de yaşama dair en motive edici filmleri sizler için derledik:

Rocky

Motivasyon denince aklımıza ilk gelen film karakterlerinden Rocky tekrar tekrar izlenebilecek, hikayesiyle izleyen herkesi etkileyen ve motive eden filmlerin en başında geliyor diyebiliriz.

Film, yoksul ve kimsesiz bir boksör olan Rocky Balboa’nın Dünya Ağır Siklet şampiyonu Apollo Creed ile unvan maçına çıkması yolunda Rocky’nin azmini, tutkusunu ve başarısını konu alıyor.

İlgili olarak: IQ Arttıran 5 Film Önerisi

Coach Carter (Koç Carter)

Mezun olduğu Richmond Lisesi’ne koçluk yapmak için geri dönen başarılı basketbol oyuncusu Ken Carter’ın koçluk yaptığı öğrencileriyle arasındaki bağı anlatan film, direnç, başarı ve motivasyonun en yoğun şekilde hissedildiği filmler arasında.

Kondisyonun ve defansın hücumdan daha önemli olduğunu savunan Koç Carter öğrencilerine de hem basketbolda hem de hayatlarında bunu nasıl uygulayacaklarını öğretmeyi hedeflemiştir. Tüm aile birlikte izleyebileceğiniz Coach Carter’ı izlediğiniz tüm süre boyunca hem heyecan hem de motivasyon sizinle olacak.

İlgili olarak: Eğer 90’larda Doğduysanız Hayatınızı Değiştirecek 5 Film

Dead Poets Society (Ölü Ozanlar Derneği)

50’li yılların Welton Akademisi saygınlığı yüksek ve oldukça disiplinli bir okuldur. Fakat yeni İngilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla okulda çok şey değişecektir.

Ölü Ozanlar Derneği, hayata dair güzel dersler veren, izleyene yoğun duygular hissettiren, imkansızın başarılabileceğini, sevginin ve dayanışmanın hayattaki önemini ve bir öğretmenin öğrencilerinin hayatını nasıl değiştirebileceğini en iyi şekilde anlatan ilham verici ve motive edici bir film.

İlgili olarak: Psikoloji Meraklılarının ve Öğrencilerinin İzlemesi Gereken 6 Film

The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi)

Ünlü İngiliz fizikçi ve bilimadamı Stephen Hawking’in kariyerinin ilk yıllarına, fiziksel kapasitesini giderek düşüren ALS hastalığının aşamalarına ve ilk eşi Jane Wilde ile ilişkisine odaklanan Her Şeyin Teorisi filmi, izleyiciyi çok derinden etkileyecek ve yaşamı her açıdan sorgulatacak çok değerli bir film.

Hayallerinizin peşinden ne pahasına olursa olsun gitmenizi ve sevginin tüm başarılarınızdaki yerinin önemini vurgulayan filmin etkisinden çok uzun süre çıkamayacaksınız.

İlgili olarak: Girişimcilerin Kylie Jenner’den Öğrenmesi Gereken Şeyler

Spirited Away (Ruhların Kaçışı)

Miyazaki’nin en ünlü animasyonlarından Spirited Away, babasının işi nedeniyle yeni bir şehre taşınmak zorunda kalan 10 yaşındaki Chihiro’nun yolculuk sırasında başına gelen ilginçlikler üzerinden ilerlemektedir. Spirited Away, motivasyonun en ilham verici haliyle karşınıza çıktığı nadir filmlerden bir tanesi.

Hayal gücünüzün sınırlarını zorlarken, bir yandan olaylara bakış açınızı tepe taklak edip, neye uğradığınızı şaşırtacak film, Miyazaki’nin filmleriyle henüz tanışmamış olanlar için başlangıç filmi olabilecek nitelikte.

İlgili olarak: Korku Filmi Severler İçin Sonunu Getiremediğiniz 10 Netflix Filmi

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

girişimcilikle ilgili yalanlar

Girişimcilik Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Yalan

Yaratıcı Bir Girişimci Olmak İstiyorsanız Mutlaka İzlemeniz Gereken 25 TED Konuşması