in , ,

Teknoloji Şirketlerinden Hisse Senedi Almadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey

Hisse seneti yatırımcıları için cazip olan teknoloji şirketlerinden hisse senedi almak isteyenlere rehber niteliğinde anlatılarımızın yazının devamında!

Büyük teknoloji şirketleri, artık yükselişin hızının da cazibesi ile beraber hisse senedi yatırımcıları için gayet cezbediciler. Ancak para piyasaları hakkında yazdığımız yazıda da belirttiğimiz üzere önemli olan risk faktörünü herkes göz ardı ediyor.


Bu yazımızda ise; teknoloji şirketlerine yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken 3 olumsuzluğu derledik:

1)Teknoloji endüstrisini anlamak biraz zordur

Teknoloji şirketleri, değerlerini genelde şirketten olmayanlara şeffaflıkla göstermezler. Belki günümüzdeki dijitalleşmenin başladığı zamanlarda bu yatırımları yapsaydınız, tam güven verebileceklerdi ancak şu anda bu şeffaf olmayan durumdan dolayı kimse kimseye güvenmiyor.


Teknoloji şirketlerinden hisse senedi alacaklara tavsiyeler!
Teknoloji şirketi

2)Daha çok satış için düzenli eskitme rekabeti düşürüyor

Artık daha da gün yüzüne çıktığı üzere çoğu teknoloji şirketi, yaptığı güncellemeler ile kullandığınız cihazları eskittiğini kabul etti. Bu konuyla ilgili olarak da en son Apple güncellemelerle işlemcilerin çalışma frekansını düşürdüğünü kabul etmişti. Sürekli yeni teknolojilerin ve büyük bir rekabetin döndüğü bu piyasada hiçbir şirketin kalıcı olduğunu düşünemeyiz.


3)Çoğu şirket yeni

Yukarıda da belirttiğimiz üzere çok hızla çok fazla yeni teknoloji hayatımıza giriyor ve bu durumdan dolayı ister istemez; çoğu şirket kendisini kanıtlama fırsatı bulamadılar ve çok yeniler. Çoğu şirket henüz aşina olmadığımız ve piyasada da çok fazla olmayan ürünleri satıyorlar. Hal böyle iken piyasadaki herhangi dalgalanmada ise bu yeni şirketler etkileniyorlar.


Bu yazımızda teknoloji şirketlerinden hisse senedi alacak olan sizlere; gözünüzden kaçırma ihtimalinize karşın teknoloji şirketlerinin olumsuzluklarını aktardık! Bu konuyla ilgili olarak aşağıdaki yazı da ilginizi çekebilir!

Para piyasalarındaki bozukluğun sebebi nedir?
Yazıya ulaşmak için üzerine tıkla!

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PowerPoint Alternatifi 3 Sunum Hazırlama Aracı

Girişimciler Neden Bir Takıma Katılmak Yerine Şirketlerini Kuruyorlar?