Kategori: Teknoloji

teknoloji hakkında

kişisel gelişimTeknoloji 

Boşa Vakit Kayıplarına Son: 5 Maddede Telefon Bağımlılığından Kurtulun

yazar:

Çoğu araştırmaya göre insanların çoğu günde ortalama 150 defa telefonlarını kontrol ediyorlar. Nasıl bu kötü alışkanlıktan kurtulabilirsiniz?

gündem-genelTeknoloji 

Trilyonluk Şirket Apple

yazar:

Apple piyasa değeri 1 trilyon doları geçen ilk şirket oldu. Çoğunuzun bildiği bu çöküş ve yükseliş hikayesini sizin için derledik.

başarıTeknoloji 

Teknoloji Şirketlerinden Hisse Senedi Almadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey

yazar:

Hisse seneti yatırımcıları için cazip olan teknoloji şirketlerinden hisse senedi almak isteyenlere rehber niteliğinde anlatılarımızın yazının devamında!

tasarımTeknoloji 

PowerPoint Alternatifi 3 Sunum Hazırlama Aracı

yazar:

Etkinliklerde, sunumlarda veya ofiste sürekli PowerPoint sunum örnekleri kullanılıyor. Eskiye dair alışkanlıktan sıkıldım diyenler yazının devamına!

inovasyonTeknoloji 

Netflix’te Yeni Akılllı Güncelleme

yazar:

Netflix, çevirimdışı izleme özelliğine bir özellik daha ekleyerek “Netflix akıllı indirme özelliğini” getirdi. Bu yazımızda yeni olan neler olduğunu derledik.

gündem-genelTeknoloji

Instagram’ın Yeni Özelliği “Bana Soru Sor”

yazar:

Geçtiğimiz günlerde IGTV’yi duyuran Instagram, şimdi de “Bana soru sor” özelliği daha etkileşimli bir platform oluşturmaya çalışıyor.

inovasyonTeknoloji

Starbucks Artık Pipet Kullanmayacak!

yazar:

Starbucks çevre kirliliğinin giderek daha da duyarlılaştığı bugünlerde, aldığı kararla plastik starbucks bardakları için pipet kullanmayacakların açıkladı!

gündem-genelTeknoloji 

Elon Musk, Tayland’daki Mağaraya Ekibini Yolluyor

yazar:

Elon Musk, Tayland’daki mağaraya yardım etmesi için yetkililere kendi ekibini yollamayı teklif etmesiyle başlayan durumu sizler için özetledik. Tayland Mağara

Teknoloji 

Google Hakkında Şaşıracağınız 10 Bilgi

yazar:

Google’ın ilgi çekici ve bilinmeyen birçok özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımızda sizin için Google’ın ilgi çekici özellikleri ni derledik.

kişisel gelişimTeknoloji 

Eğlenerek Kodlamayı Öğreneceğiniz 4 Ücretsiz Oyun

yazar:

Hem kurulumu kolay, hem de öğreticilikleri yüksek olan 4 adet tarayıcı tabanlı ve ücretsiz oyun ları sizin için bir araya getirdik.