kötü alışkanlıklar
in ,

Üretkenliğinizi Etkileyen 6 Kötü Davranış (İnfografik)

Evimizde, ofisimizde veya okulda çalışırken bizi olumsuz etkileyen şeylerin farkına çok sonradan varıyoruz. Önlem alalım diye kötü alışkanlıklar ı derledik.

Üretken olma çabası, bir süre sonra biz ne kadar onu düşünürsek bize stres olarak o kadar geri dönüyor. Bunu bir düzene oturtmak için, etrafınızda sizin üretkenliğinize etki eden kötü mevcut kötü alışkanlıklar ı hayatınızdan çıkarmanız lazım.

İlk önce hayatımızdaki mevcut sorunları çözdükten sonra üretkenliğinizi arttırma ile yazdığımız diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Esasında Make It Cheaper‘in hazırladığı 1mm ajansının da Türkçe’ye çevirdiği aşağıdaki infografikte üretkenliğinizi azaltan 6 durum ve davranışın hayatımızın nasıl bir parçası haline geldiğine dair keyifli ve düşündürücü bir anlatım mevcut.

Cep telefonunuzu bırakın.

Şimdi o telefonunuzu yavaşça kendinizinden uzaklaştırın ve günlük hayatta sizi etkilediğini farkettiğiniz ya da farketmediğiniz o alışkanlıklarınızla yüzleşin. Ancak aşağıdaki yazıya geçmeden önce de kendinize itiraf edin; buraya gelene kadar dahi Instagramda feed’e bir kez baktınız, belki de Twitter’da akışı bir göz attınız…

Bildirimlerinizden arının, üretkenliğinize odaklanın.
Kötü alışkanlıklar üretkenliğinizi azaltıyor.

 

 

 

kaynak.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz oyun, eğlenerek kodlamayı öğreten

Eğlenerek Kodlamayı Öğreneceğiniz 4 Ücretsiz Oyun

Hala İş Bulamadın Mı?

Mezunsun Ama Hala İş Bulamadın Mı? İşte Yapman Gereken!