in , ,

Uygun Fiyata Home Ofis Oluşturma Rehberi

Konforlu ve profesyonel bir çalışma ortamı hazırlamanız için bütçeyi de düşünerek sizin için bir rehber hazırladık. Okumaya devam edin!

Şimdilerde çalışanların gün için 8 saat boyunca bir ofise tıkılıp bir iş yapmasını beklemek biraz hayal ürünü. Herkes evinden çalışmak istiyor ve kontrol mekanizması da Skype gibi aplikasyonlara kadar düştü. En nihayetinde insanların çalıştıkları fiziksel gereklilikleri gerektiren ofisler geride kaldı ve insanlar daha çok evinden veya istedikleri yerlerden çalışıyorlar.

Evden çalışmak düşünüldüğünde gayet cezbedici bir şey olabilir: Pijamalarla çalışmak, istendiğinde bir seçenek olarak geç kalkmak gibi şeyler kişiyi gayet de cezbediyor. 

Haricen eğer bir aile ortamı bunu yapacaksanız; diğer aile fertlerinin dikkat dağıtmaya yönelik olarak yaptığı şey size olumsuz etkiyebilir. Haricen sizi denetleyecek kişilerin etrafta olmaması da sizi çalışkan olmaya eğimli çalıştırmaz. 

İlgili olarak: Çok Bir Şey Yapmadan Evden Para Kazanmanın 8 Farklı Yolu

Bir bütçe ile home ofis tasarımı ipuçları

1.Elinizdeki alanı kullanırken yaratıcı olun

Düşünce olarak kapattığınız bir odanın tamamını dönüştürmek yerine sadece çalışacağınız bir köşeyi kapatarak ve dönüştürerek mantıklı olabilir. Kapattığınız köşeye bir ekran koyarak tasarıma başlayabilirsiniz. 

İlgili olarak: Verimli Bir Çalışma Ortamı İçin 8 Öneri 


2.Ofis malzemeleriniz zincir yapı marketlerine gitmeyin!

Kağıt, kalem, dosyalarınızı koyacak bir raf gibi şeyler almak için ucuz mağazaları tercih edin. Gerekiyorsa A101, BİM tanıtımlarını takip edin ve bu tarz şeyleri ucuza getirin.

İlgili olarak: Startup’ınızı Büyütmek İçin Gereken 4 Kültürel Değer 


3.Yeşil

Enerji tasarrufu sağlayacak küçük bilgisayarlara, prizlere ve şarj aletlerine yönelin; size uzun vadede büyük kar sağlayacak. Kullanmadığınız zamanlarda ışıkları kapatın ve kullandığınız kağıtları da geri dönüştürmeye de çalışın. Hem maliyetiniz azalır hem de çevreye yardımcı olursunuz.

İlgili olarak: Startup İçin Giderleri Azaltmanın En İyi Yolları 


4.Sahip olduklarınızı kullanın

İhtiyacınız olan malzemeler için evinize bakın, yüksek ihtimalle bir şeyler bulacaksınız. Masalar, lambalar, zımbalar vb. illa ki evde bir yerlerde eskiden kalmış bir şekilde bulunur. Kilerinizi kontrol etmeyi unutmayın.

İlgili olarak: Çalışma Ortamınızı İyileştirmek İçin 6 Adım


5.Sabit hatlar

Sabit hat kullanmanıza gerek yok, hem artık kimse kullanmıyor hem de cep telefonuna ek olarak sabit bir hat kullanmak gereksiz ve maliyetli. Faks kullanmak yerine de tarayıcılı bir çıktı makinesi kullanabilirsiniz. 

İlgili olarak: PowerPoint Alternatifi 3 Sunum Hazırlama Aracı 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Onur Başoğlu Yazdı!

Sakarya Üniversitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

stresle başa çıkma ölçeği

Stres Zamanlarında Stresle Başa Çıkmanızı Sağlayacak İpuçları

tatil tavsiyeleri

9 Günlük Tatilde Aktif Bir Dinlenme İçin Tatil Tavsiyeleri