in ,

Nasıl Uygun Fiyata Sağlıklı Beslenebilirsiniz?

Uygun fiyata sağlıklı yemek yemek önemlidir; çünkü vücudunuzu iyi hale getirmek için gereken tek şey para harcamak değildir.

Sağlıklı gözüken yemekler; daha ucuz, daha hızlı ancak daha fazla sağlığı yok edebiliyor gözüküyorlar. Ancak bu seçenek çok fazla kabul edilebilir değil. Zira görünüşe göre bu tarz bir uygun fiyata sağlıklı yemek yerken aynı zaman asosyal olmanız gerekiyor ve herhangi şekilde seyahat vb. yapmamanız gerekiyor. Ancak biz bu yazımızda bunu kabul etmeyerek hem cebinizde paranızı bırakıyoruz hem sağlık yemek yemenize hem de sosyalleşmenize ön ayak oluyoruz.

Uygun fiyata sağlıklı yemek ile beslenmeye nasıl başlamalısın?

Her şeyden önce, uygun fiyata bir beslenme programına başlamanız için iyi bir nedene ihtiyacınız var. Bu neden büyük ve gerçek bir neden olmalı ki sizin motivasyonunuzu sürekli canlı tutabilsin. Öte yandan sadece sağlıklı beslenmek istiyorum gibi neden sadece kısa sürelidir.

Sağlıklı yemeğe başlarken kendinize bunu neden yaptığınızı ve size katkılarını sürekli sorun.

Uygun fiyata sağlıklı yemek

Şekillendirici ve metaforik olan yemeklerin fiyatları çok fazla değildir, bu tarz yiyeceklerin fiyatlarını genelde lojistik, mühendislik ya da su tüketimi gibi şeyler yükseltir. Bu yazımızda size vereceğimiz ipuçları sayesinde sadece uygun fiyata sağlıklı yemek yemeyeceksiniz aynı zamanda Dünya’ya da katkıda bulunabileceksiniz.

 

Uygun fiyata sağlıklı yemek düşüncesini kendiniz için yapmalısınız.
Uygun fiyata sağlıklı yemek düşüncesini kendiniz için yapmalısınız.

Mutfağınızdan sağlıklı yemek

Bir yiyeceğin maliyetini azaltırken yapılacak ve uğraşılacak ilk şey “yeme” kısmıdır. Bunu evden yemek hazırlayarak büyük ölçüde başarabiliyoruz esasında.

İşte bazı evden yemek ipuçları:

  1. Yavaş ye: Eğer bu yazıyı kilo almayı hedefleyen bir vücut geliştirici olarak okumuyorsan, yavaş yemek kilolarını kontrol etmeye yaradığından daha az yemenize yardımcı olacaktır. Her öğününüz için 20 dakika ayırarak hem daha az para harcayarak hem de az yiyerek; arkadaşlarınızla beraber vakit geçirmek için para arttırabilirsiniz.
  2. Yerel manavlar ve çiftçilerle bağlantı kurun: Yerel olarak ne kadar çok bu tarz yere sahip ve bu tarz kişilerle iletişimi olan kişilerle iletişim halinde olursanız uygun fiyatlı sağlıklı yiyeceklerden elinizde çok fazla ve ucuza olur. Mevsim geçişlerinde ise sonraki mevsime kadar bu yiyeceklerden saklama imkanınız olabilir.
  3. Yeni ürün almadan önce buzdolabındakileri tüketin: Yeni bir ürün almadan önce dolabınızdaki tüm kaynaklarınızı tükettiğinizden ve atılacak olanları da ayırdığınızdan emin olun.
  4. Bağımsız yürüyüşlere çıkın: Bağımsız yürüyüşlere çıkarak doğadaki bitkilerden kullanabilirsiniz, sadece manavdaki bitkilere bağlı kalmayın!

kaynak.

 

 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Elon Musk'a ilham veren kitaplar

Elon Musk’a İlham Kaynağı Olan Kitaplar

okumanız gereken 10 girişimci otobiyografisi

Okumanız Gereken En Başarılı Girişimcilerin Biyografi Kitapları