in , ,

Verimli Bir Çalışma Ortamı İçin 8 Öneri!

Sınav haftalarında veya ofislerinizde daha verimli sonuçlar alabilmeniz için çalışma ortamı iyileştirmelerinin bulunduğu 8 öneriyi okumaya devam edin!

Üzerinde sınavların hiç bitmediği bir ülkede yaşıyoruz; sınavlara hazırlanırken ya da bu aşamaları çoktan geçmiş birisi olarak iş yerinizde bir sonraki sunumunuza hazırlanırken verimli ve efektif çalışmak için ve dikkatinizin dağılmaması için aşağıda vereceğimiz hem dekor hem de renk önerileri tam size göre!


1)Konfor

Bu çoğunuza tanıdık gelebilir ancak temel gerçekliklerden birisi olduğu için belirtmekte fayda var; çalışma ortamınız sizi yatakta hissettirecek kadar konforlu olmamalıdır. Çalışma masanızda size uykuyu anımsatacak nesneleri bulundurmamalısınız.

Öte yandan böyle bir imkanınız varsa; çalışma odanızda da kesinlikle yatağınız olmasın! Bunun yerine ufak aralar verdiğinizde sizi dinlendirecek ancak kesinlikle mayıştırmayacak küçük puflardan edinebilirsiniz.


2)Kırmızı düşmanınız!

Sitede bahsettiğimiz ve ilerleyen zamanlarda da bahsedeceğimiz üzere kırmızı acıktıran bir resimdir ki farkettiyseniz çoğu fast-food markası da logolarında bu rengi bulundurmaktan kaçınmazlar. Bununla ilgili olarak 2018 yılının en iyi franchise seçeneklerinde bulunan 4 fast-food markasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Kırmızı renk kullanmayarak sürekli acıkmanızın önünü kesebilir ve bu sayede de sürekli mola vermek durumunda kalmayabilirsiniz.


3)Beyaz ışık

Bu konuda çok fazla tartışma var ve sürekli de yeni bir çalışma yapılıyor ancak son açıklamalar ışığında, çalışma ortamınızda beyaz renkli aydınlatma kullanmanız daha yararınıza olacaktır. Zira sarı renkli aydınlatma uykunuzu getirebilir. Haricen ışığı da sol tarafınızdan vermeniz mantıklı.


4)Bel boşluğunuzu doldurun!

Bel boşluğunuzu dolduran bir çalışma sandalyesi ya da çalışma koltuğu sayesinde, uzun süre boyunca sabit kalmaktan ve laptopla ilgilenmekten daha az şikayetlenebilirsiniz.


Çalışma ortamı demişken:

Yazıya ulaşmak için üzerine tıklayın!

5)Renkli post-it’ler!

Renklerin anımsatıcılığı ve post-it’lerin de işlevselliğini kullanarak hazırlıklarınızın daha hatırlatıcı olmasını sağlayabilirsiniz.


6)Pano

Artık daha kolay üretim yöntemleri sayesinde mantar ve metal panoların fiyatları iyice düştü. Aldığınız küçük notları burada tutabilir ve sık sık dikkatinizi çekmesini sağlayabilirsiniz. Haricen bu mantar panoya size ilham ve motivasyon kaynağı olan yazıları, görselleri de sabitleyebilirsiniz.


7)Motivasyon

Yukarıda belirttiğimiz, pano üzerindeki ilham ve motivasyon kaynağı olacak herhangi objeyi masanın üzerinde de bulundurarak sizi çalışmaya teşvik eden objeleri etrafınızda tutabilirsiniz, bu şekilde; küçük dinlenme aralarınızda bile şevkinizin düşmesini engelleyebilirsiniz. Bu konu ile ilgili olarak, bazen kullanılan kalemler ya da defterler de sizi teşvik edebilir!


8)Şekerleme

Her ne kadar sağlıklı olmasalar da bazen kendinizi ödül sistemi çalıştırmak kısa vadede size büyük katkılar verebilir. Ancak dikkat edin: Şekerlemeler kapalı bir kavanozda ya da kutuda bulunsun; zira kokusu sizi acıktırabilir ve çalışmanızı sekteye uğratabilir.


 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2018'in en iyi franchise işletmeler

2018 Yılında Açılan En İyi Franchise İşletmeler

Sporun Beynimizi Değiştiren Gücü!