in ,

Wimbeldon’daki İlk Türk Şampiyon: 17 Yaşındaki Yankı Erel

Yankı Erel, Wimbeldon’da şampiyonluk yaşayan ilk Türk oldu. Yankı’nın hikayesini merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin!

Dünyanın en prestijli tenis turnuvası olan Wimbeldon Gençler Çift turnuvasında 7-6 ve 6-4’lük setlerle 2-0 yenerek şampiyonluğa ulaşan Yankı Erel, Wimbeldon’da şampiyon olan ilk Türk oldu!

Öncelikle şampiyon olduğu anı izleyelim:

 

“Bir Grand Slam’de kupa almak hayalimdi”

Wimbeldon gençlerde partneri olan, Otto Virtanen ile şampiyon olan Yankı; Novak Djokovic’in kendisini tebrik ettiğini söyledi.

Karşılamadan sonra DHA’ya konuşan Yankı Erel, bir gün Wimbledon’da şampiyon olmayı hep hayal ettiğini söylerek, “En büyük hayalimi gerçekleştirdim. Bir Grand Slam’de kupa almak hayalimdi. Şampiyon olacağımızı, kupayı kaldıracağımızı biliyordum. Wimbledon’da oynamak harika bir duygu. Herkes söylüyordu Wimbledon başka diye. Gerçekten öyleymiş. Daha önce başka büyük turnuvalarda da oynadım ama burası başka. Çok mutluyum. Çok emek verdik, çok çalıştık. Bu bir ekip işi. Öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Tenis Federasyonu’na ve antrenörüm Nika Kakula ve Tekirdağ’da ilk tenise başladığımda antrenörüm olan İsmail Ata’ya çok teşekkür ederim. Birlikte başardık. Burada şampiyon olacağımızı biliyordum” dedi.

Bizi gururlandıran Yankı Erel’e çok teşekkürler!

Yankı Erel ilk türk şampiyon
“En büyük hayalim olimpiyat şampiyonluğu”

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Warren Buffett’tan 14 Yaşındaki Çocuğa Tek Cümlelik Başarı Sırrı

PowerPoint Alternatifi 3 Sunum Hazırlama Aracı