yalnız yaşamanın avantajları ve dezavantajları
in ,

Yalnızlıktan Eğlenmeye Başladığınız Zaman Olacak 7 Şey

Yalnız yaşadığınız bir hayat hem size katkıda bulunabilir hem de sizi gayet eğlendirebilir. Ama ilk önce bu hayatı sevmeniz, kucaklamanız lazım.

Bazı durumlarda yalnız yaşamak ya da bekar olmak, özellikle de geçmişi atlatamadığınızda, sizi yorabilir ancak geçmişte kalmak büyümeniz karşısında büyük bir engel. 

Yalnız yaşadığınız bir hayatta kendizi geliştirebilirsiniz, kendinize yatırımlarda bulunabilirsiniz ve gayet de tek eğlenebilirsiniz ama ilk önce onunla barışmalısınız ve onu kucaklamalısınız. 

İlgili olarak: Yalnız Yaşamanın Bir Zorunluluk Değil, Tercih Olduğunu Gösteren 7 Çizim

Yalnız yaşamanın avatajları

1.Daha çok odaklanırsınız

via GIPHY

Yalnız bir hayattaki özgürlüğü farkettikten sonra kendinize vakit ayırıp sizin için asıl önemli olanların farkına varacaksınız. Yalnız bir hayatta sizin istediklerinizi daha net hale getirecek ve hangi alanlarda kendinizi geliştireceğinizi gösterecektir. 


2.Daha aktif olursunuz

via GIPHY

Çalışmalar gösteriyor ki yalnız olan insanlar, yalnız olmayan meslektaşlarına göre daha fit oluyorlar. Bu şekilde hem özgüveniniz daha fazla olur hem de daha rahat davranabilirsiniz.

İlgili olarak: Günlük Motivasyonlarınız İçin Basit ve Bilimsel 4 Yöntem


3.Daha yüksek hedefler koymaya meyilli olursunuz

via GIPHY

Yalnız ya da bekar olmak demek, sabit yerde sabit bir hayat yaşayamayacağınız anlamına da gelir ayrıca. Eğer tutkularınıza ve hedeflerinize uyan birisi ile tanışırsanız; oyunda en üstte olmanız gerekir. Bu şekilde hedeflerinize daha bağlı bir kişi olarak, hedeflerinize eksiksiz ve gayet tatmin edici bir şekilde gidebileceksiniz.


4.Daha yaratıcı

via GIPHY

Yalnız vakit geçirmek aynı zamanda yaratıcı düşünmenizle bağlantılı bir süreçtir.  Sürekli bir şekilde yalnız yaşamak ve düşünmek; sizin daha derin bir şekilde düşünmenizi sağlar. Ve bu şekilde daha önceden çözüm bulamadığınız konularda çözümler bulmanıza yardımcı olur.

İlgili olarak: Yaratıcılığınızı 15 Dakikada Nasıl Geliştirebilirsiniz?


5.Programların tamamen sana ait

via GIPHY

Yalnız bir şekilde yaşamanın en büyük avantajının farkına vardığınızda aslında yalnız yaşamanın ne kadar harika olduğunu söyleyebileceksiniz. Gününüz, programlarınız ya da planlarınız tamamen size ait olacaktır. Artık birilerinden izin alıp da gece çıkmalarına gerek yok, istediğiniz zaman dışarı çıkabilirsiniz. 

Artık yalnız hayatınızı sevmeye başlayabilirsiniz çünkü haftalık planlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilecek kadar özgürsünüz.


6.Para biriktirmeye meyilli

via GIPHY

Biraz fazla söylüyoruz gibi gelebilir ancak böyle: Biriyle buluşmak, takılmak biriktirdiğiniz paraları harcamanın en basit yollarından birisi. Kabul edin ya da etmeyin birisiyle tanıştığınızda onu etkilemek için kullanacağız şeylerden birisi de paranız olacaktır. 

Ancak ilişki ilerlediği zaman bu taktiğin çok da işe yaramadığını farkediyorsunuz. Bu evli çiftlerle bekarlar arasında bir karşılaştırma yaptığında da kendini belli ediyor. Evli çiftler, bekarlara göre daha fazla kredi kartı borçlarına sahipler. 

İlgili olarak: Sürekli Para Biriktirmenize Katkı Sağlayacak 5 İpucu


7.Eğlenmelerinizden taviz vermenize gerek kalmayacak

Eğer diğerlerinin sizden farklı bir eğlenme tarzı varsa, bu şey sizin için nimet olabilir. Eğer yalnız olmayı kucaklayabilirseniz, çoğu zaman istediğiniz şeyi yapabilme ve istediğiniz şekilde eğlenme lüksüne sahip olabilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Hüseyin VEYSELOĞLU Yazdı!

kurucu ortak, içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

hedeflerinize giden yol

Hayallerinize Tekrar Odaklanmanızı Sağlayacak 3 Etkili Soru

aktif dinleme nedir, aktif dinleme örnekleri

Çoğu İnsanın Sahip Olmadığı Bir Yetenek: Aktif Dinleme