in ,

Yaratıcı Bir Girişimci Olmak İstiyorsanız Mutlaka İzlemeniz Gereken 25 TED Konuşması

İzlediğiniz bir saniyesinin bile boşa gitmeyeceği ve kesinlikle izlemelisiniz diye düşündüğümüz TED konuşmalarını sizin için listeledik.

Bir işi yönetmek kolay değildir, yüksek ihtimalle sadece TED videoları izleyerek de müthiş başarılar elde etmek kolay değildir. Ancak belli başarılara erişmiş kişilerin tecrübelerini dinlemek, ders çıkarmak önemlidir. 

Evet bir iş yönetmek kolay değildir ve sizi sürekli yıpratabilir. Her insanda olduğu gibi bazı durumlarda işe karşı sorumluluğunuzu, ilham veya motivasyon kaynağınızı kaybedebilirsiniz. Böyle durumlarda Dünyaca kabul edilmiş TED’in videolarını izleyerek enerjinizi, motivasyonunuzu bulabilir; tekrar ilham alacak şeyler görebilirsiniz. 

İlgili olarak: En Güzel 4 TED Konuşması

Konuşmaların orjinallerinin bazısında Türkçe altyazı malesef bulunmuyor. Kendi araştırmanızla ya da İngilizce altyazılarla bu sorunu halledeceğinize inanıyoruz. 


İlham

Herkesin hedefleri var ve herkes bu hedeflere ulaşmak için çok fazla çalışıyor. Ancak hedeflerimizden daha önemlisi, bizi onlara götüren hedefler. Uzun vadeli ve yıpratıcı hedeflerdense, ideallere sahip olmak daha önemlidir. İlham başlığı altında topladığımız 5 konuşma da bunu anlatıyor. 

İlgili olarak: Verimliliğinizi ve Üretkenliğinizi Arttıracak 7 İlham Verici Instagram Hesabı


Üretkenlik

İster istemez artık derslerimizi, işlerimizi online bir şekilde hallediyoruz ve bu zaman içerisinde bir mouse tıklaması bile dikkatimizi dağıtabiliyor. E hal böyle olunca da üretkenliğimiz düşebiliyor. Bu başlıktaki konuşmalar da üretkenliğinizi arttırabilecek konuşmalar.

İlgili olarak: Elon Musk’ın Başarı İçin Uyguladığı 3 Üretkenlik Sırrı


İş

İş dünyasında tecrübesi olmayan kişiler için, bu iş yürütme süreçlerine hakim olma süresi uzun olabilir, hatta bazen de zorlayıcı olabilir. Bu başlıktaki konuşmalarımız ise bu süreçlerin hızlanmasına ve daha kolay anlaşılmasına sebep olabilir. 

İlgili olarak: Tam da İhtiyacınızın Olduğu Durumlarda Motivasyonunuzu Arttıracak Filmler Listesi


Yaratıcılık

Her insan bir şekilde yaratıcıdır, ancak bu her halükarda zor bir şeydir. Bir şeyleri taklit etmek ile bir şey yaratmak farklı şeylerdir. Bu başlık altında topladığımız TED konuşmaları ise yaratıcılık sınırlarınızı zorlamaya ve yeni şeyler denemeye sizi zorluyor. 

İlgili olarak: Yaratıcılığınızı 15 Dakikada Nasıl Geliştirebilirsiniz?


Başarı

Tanımı kişiden kişiye değişse de çoğumuzun hatta hepimizin ulaşmak istediği bir hedef; başarılı olmak. Bu başlıktaki TED konuşmaları da başarılar arkasındaki sırları araştırıyor ve başarıya nasıl ulaşacağınız hakkında bir takım şeyleri açıklamaya çalışıyor. 

İlgili olarak: Başarılı CEO’ların Kimsenin Bilmediği Farklı Davranışları

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Tarık Yazdı!

founder @8topic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

motive eden filmler listesi

Tam da İhtiyacınızın Olduğu Durumlarda Motivasyonunuzu Arttıracak Filmler Listesi

Kullanışlı ve Ücretsiz Egzersiz Tavsiyeleri Alabileceğiniz 5 Online Kılavuz