zengin insanlar uyumadan önce ne yaparlar?
in , ,

Zengin ve Başarılı İnsanlar Uyumadan Önce Ne Yaparlar?

Uyumadan önce yapılan şeyler, nasıl bir uykuya sahip olacağınızı ve nasıl uyanacağınızı belirler; bu yüzden biz de zengin insanlar ne yapıyor diye derledik.

Sürekli söylüyoruz, erken yatmak ve erken kalkmak; size ve üretkenliğinize çok fazla fayda sağlayan bir davranış. Ancak çoğu insanlar gerçekten uyumadan önce ne yaptığını ve söylemez. Söylenmediği gerçeği bunun önemsiz bir şey olduğunu göstermez, orası ayrı. 

Bu konu dolayılı olarak; ertesi günki enerjinize, üretkenliğinize, konforunuza vb. çoğu şeye etkir. 

Sınıflandırma ne kadar doğru bilinmez, ancak; zengin ve insanlar uyumanın kalitesinin önemini anlamış olacaklar ki; hem iyi bir uyku döngüsüne sahipler hem de sağlıklı bir ortama sahipler.

Zengin insanlar uyumadan önce ne yaparlar?

1.Hafif egzersizler

Bazıları gece yatmadan önce kısa bir yürüyüş yapıyor, bazıları ise evde açma germe yapıyor. 

Hafif bir yürüyüş, hem günlük rutininizde çok fazla zaman alan işinizden kopmanıza sebep olur, hem de uykudan önce gereken o hafif yorgunluk halinin gelmesine yardımcı olur. Bu şekilde kısa bir yürüyüşle ayrıca gün içinde ne yaptığınızı da düşünebilirsiniz. 

Haricen, gün içinde vücudunuzu biraz daha zorlayacak bir işte çalışıyorsanız; bu sefer bacaklarınızdaki zorlanma ve belki de ağrı sizin uykuya acılı bir şekilde dalmanıza sebep olabilir. Bu yüzden bu egzersizler ve yürüyüşler, hem sizi bu zorlu süreçten biraz daha uzaklaştırır hem de biraz gevşemenize sebep olur. 

Ancak bilmeniz gereken bir şey var; zorlu egzersizler ve uzatılmış bir yürüyüş, ters bir etki ile sizi uykusuz da bırakabilir.

İlgili olarak: Yarın Başlayabileceğiniz 4 Enerjik Sabah Rutini 


2.Sıcak “banyo”

Bazılarımız sabah evden çıkmadan önce, bazılarımız da gece yatmadan önce sıcak bir duş alır. Ancak başarılı insanların çoğu, sıcak bir banyo yaparlar. Belki bu Türkiye şartlarında çok uygun değil ancak yatmadan yaklaşık 2 saat önce banyoda yarım saatlik bir sıcak duş; sizin derin bir uyku uyumanıza sebep olur.

Eğer bunun yerine bir duş alırsanız hem tersi bir şekilde uykunuzun açılmasına neden olabilirsiniz hem de daha az etkilidir. 


3.Kitap okurlar

Artık bu konuyla ilgili çok fazla şey söylemek istemiyoruz, çünkü; sitede kitap okumak ile ilgili birçok yazı mevcut. Kitap okuma ile ilgili olarak Elon Musk’ın, Jack Ma’nın ve Bill Gates’in 5 Saat Kuralını inceleyebilirsiniz. 

Her gün yeni şeyler öğrenme gibi size olan katkılarının yanı sıra, her gece okumak gün içindeki stresinizi azaltır ve belleğinizi iyileştirir. Bir araştırmaya göre, günde 6 dakika kitap okuma bile stresinizi %68 azaltabilir.

İlgili olarak: Bill Gates’ten Yazlık Okuma Tavsiyeleri


4.Meditasyon

Meditasyon, sizi hiçbir başarıya ulaştırmasa bile; günlük stresleriniz için fayda sağlar. Yorucu günün ardından yaptığınız meditasyon, sizin gevşemenize yardımcı olur. Çoğu başarılı insan, her gece uyumadan önce meditasyon yaptığını açıkladı. 

Her gece, gün içinde yaşadığınız iyi şeylerin yansıması için; birkaç dakikalığına olsa bile meditasyon yapanlar daha iyi uyurlar. Huzurlu ve sakin bir şekilde de uyanırlar.


5.Sonraki gün

Eğer hem başarılı hem de huzurlu olmak istiyorsanız; bu 5. madde kesinlikle yapmanız gerekenlerden. Zira eğer gerçekten yarınki başarınızı düşünüyorsanız; onu şimdiden resmetmeniz gerekmektedir. Bu da planlama ile yapılabilir. 

Çoğu başarılı insan için, planlama yatmadan önce yapılıyor. Mesela her gece uyumadan önce, bir sonraki gün yapacağınız 3 şeyi yazarak yatabilirsiniz. Bu şekilde hem önceliklerinizi belirlersiniz, hem de ne yapacağınızı bilerek uyumuş olursunuz. 

İlgili olarak: Beyin Sağlığınıza İyi Gelen ve Kötü Gelen Yiyecekler

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kanadalı Bir Çocuğun Astronot Olma Hayali Ve Uzaya Çıkma Serüveni

IQ Arttıran 5 Film Önerisi